Amper Schunk

Kia zahájila výrobu modelu XCeed

Výrobní závod Kia Motors Slovakia oficiálně spustil sériovou výrobu nového crossoveru Kia XCeed. Jde o čtvrtou karosářskou verzi modelové řady Ceed, kterou dosud úspěšně reprezentují varianty hatchback, sportswagon a shooting brake (ProCeed). V ČR bude k dostání od září.

 

Novinka je navržená pro evropské trhy a přináší nejen nadčasový a moderní design, ale také řadu technických inovací v oblasti bezpečnosti, jízdní dynamiky a konektivity. XCeed disponuje jedinečně naladěným podvozkem, řízením i novými komponentami odpružení, které se odlišují od ostatních zástupců rodiny Ceed.

Kia XCeed spadá do kategorie CUV crossoverů (Crossover Utility Vehicle), které jsou svým formátem a designem emotivnější a dynamičtější než vozy SUV, nicméně při zachování podobné prostornosti. Zvýšená poloha za volantem zprostředkuje lepší výhled na vozovku než u klasického rodinného hatchbacku. Z pohledu řidiče bude ovladatelnost umožňující dynamickou jízdu modelu XCeed atraktivnější než tradiční modely SUV. Technologie a jízdní vlastnosti nového crossoveru posouvají kvalitativní úroveň vozů Kia opět na vyšší úroveň.

Započetím výroby nového modelu začal psát výrobní závod automobilky Kia také další kapitolu historie. Jde totiž o šestou unikátní karosářskou variantu, která se ve slovenské Žilině začala vyrábět. Oficiální zahájení prodeje modelu XCeed v České republice je naplánováno na měsíc září.

 
Publikováno: 6. 8. 2019 | Počet přečtení: 399