Amper Schunk

Termální senzory pro modulární systém

Společnost Axis Communications přichází s novými termálními senzory FA1080-E a FA4090-E v modulární řadě AXIS FA pro vysoce diskrétní, a přitom cenově dostupný videodohled s využitím termovize.

 

Modulární řadu Axis FA tvoří hlavní jednotka FA54 Main Unit a samostatně prodávané senzorové jednotky, takže pro instalaci lze vybrat nejvhodnější kombinaci prvků. Jde o skutečně cenově výhodné řešení, protože nabízí zákazníkům možnost pokrýt více oblastí zájmu pomocí jediného vysoce výkonného kamerového systému s využitím až čtyř kamer. Umožní např. videodohled se současnou detekcí pomocí dvou termálních kamer s analytikou a dvěma kamerami pro vizuální ověření poplachu. Hlavní jednotka FA54 Main Unit umí streamovat video při plné snímkové frekvenci v rozlišení HDTV 1080p ze všech připojených jednotek současně, nebo také mixovat a streamovat obraz z termální i klasické kamery prostřednictvím jediné IP adresy. Budete tak potřebovat jenom jednu licenci na software pro správu videa (VMS) pro všechny (čtyři) kamery v systému.

Navíc má hlavní jednotka i podporu pro vyspělou analýzu videa a zvuku Guard Suite, monitoring vstupních/výstupních portů, umí využívat kompresi Zipstream a je také vybavena výstupem HDMI pro připojení k dohledovému monitoru nebo k obrazovce zobrazování sledovaných veřejných prostor (PVM – public view monitor). Termální technologie se cení zejména kvůli tomu, že dokáže zajistit spolehlivou detekci s nízkým podílem planých poplachů. Kamery totiž vytvářejí obrazy na základě tepla, které vyzařuje z objektu, vozidla nebo osob. Protože jsou kamery rovněž méně citlivé na světelné podmínky, jako jsou stíny, podsvícení, tma a maskované objekty, zaručují spolehlivý obraz.

Díky oddělení snímací jednotky od těla kamery se tyto snímací jednotky vejdou také do velmi stísněných prostorů a mohou splynout s okolím, aby na sebe neupozorňovaly. Pro připojení k hlavní jednotce slouží kamerovým jednotkám kabel o délce 8 m, ale je možné použít volitelný kabel s délkou 15 m.

 
Publikováno: 2. 8. 2019 | Počet přečtení: 390