Amper Schunk

Certifikace na armování hadicových montáží

Společnost Fagus AZ Praha, specializovaný distributor produktů značky Parker Hannifin v ČR, dokončila rozsáhlý projekt certifikace na armování hadicových montáží.

 

Firma se zaměřuje na oblast mini hydrauliky, středotlaké a vysokotlaké hydrauliky, výroby hadicových montáží pro tlakovou přepravu barev a jiných chemikálií. Nová certifikace je velkým krokem pro celý český i slovenský trh. Umožní totiž pružnější podporu jak ostatních distributorů Parker Hannifin, kteří potřebují armované hadicové montáže do svých projektů, tak MRO servis, OEM zákazníky i běžné malé a střední zákazníky společnosti Fagus.

Před certifikací museli jednotliví distributoři nakupovat hotové armované hadicové montáže přímo z divize Parker Polyflex z Německa, což bylo zdlouhavé, ekonomický náročnější a prakticky neskýtalo žádné možnosti úpravy délky hadice dle okamžitého přání zákazníka. „Nová certifikace znamená nejen zvýšení kvality, ale pomůže k rozšíření nabídky a zvýšení obrátkovosti širšího spektra vysokotlakých hadicových montáží včetně cross prodeje. Umožní nám to být více operativní při vyřizování okamžitých požadavků zákazníků, dokonce i provádění oprav a tím být konkurenceschopnější,” komentoval zisk certifikace Ing. Jaroslav Hleděnec, ředitel společnosti Fagus.

Po domluvě s firmou Parker zakoupila Fagus vysokotlakou zkušební stanici, díky které může nyní nabízet kompletní hadicové montáže do 720 bar s možností dodání atestu o výsledku tlakové zkoušky a celé dokumentace k výrobku v lokálním jazyce.

„Vždy nás těší aktivita našich partnerů. Proto nám zisk certifikace pro armované hadicové montáže společnosti Fagus, dělá velkou radost. Je to důkaz zdravého vztahu výrobce a distributora a Parker má v DNA takovéto vztahy vždy podporovat,“ řekla k certifikaci Vladimíra Fadrná, Marcom Leader pro střední a východní Evropu ve společnosti Parker Hannifin.

 
Publikováno: 30. 7. 2019 | Počet přečtení: 388