Amper Schunk

VW zahajuje (sdílenou) elektrickou ofenzívu

Německá automobilka Volkswagen spustila v Berlíně službu pro sdílení elektromobilů s názvem WeShare, která se má příští rok rozšířit i do české metropole. V Berlíně vyjelo v první fázi projektu do ulic 1500 elektromobilů e-Golf a další budou následovat.

 
K elektrickým Golfům se začátkem roku přidá ještě 500 elektromobilů e-Up! Poté co přijde na trh také VW ID.3, rozroste se flotila sdílení aut WeShare v Berlíně o další stovky kusů. Auto je možné v Berlíně pronajmout kdekoliv na ulici na ploše asi 150 km2, která se bude dále rozšiřovat. Startovní ceny jsou 19 centů/min, postupně stoupnou na průměrných 29 centů/min.

Zákazník musí být starý alespoň 21 let, mít smartphone, platební kartu, platný řidičský průkaz a registraci na německé adrese. Nabíjení elektromobilů budou v prvotních fázích služby zajišťovat zaměstnanci WeShare v rámci veřejné sítě nabíječek v Berlíně. V pozdější fázi provozu služby by si měli vozy dobíjet samotní uživatelé např. kreditem pro volnou jízdu.

Už příští rok přibude do projektu WeShare také Hamburk a Praha, kde bude služba spuštěna v rámci spolupráce se společností Škoda Auto. Pro podporu elektromobility zahájila Praha i pilotní projekt dobíjení elektromobilů z lamp veřejného osvětlení, což si ovšem vyžaduje výměnu rozvodů elektřiny. Práce na výstavbě systému už začaly v pražské části Vinohrady.
 
Publikováno: 30. 7. 2019 | Počet přečtení: 374