Amper Schunk

Ford Mustang 55 - výroční model s motorem 5,0 V8

Automobilka Ford nabízí novou speciální edici modelu Mustang jako připomínku k 55. výročí vzniku legendárního sportovního vozu. Edice Mustang 55 disponuje specifickým designem exteriéru a luxusně vybaveným interiérem. Pohon zajišťuje výkonný agregát 5,0 V8 a objednávat jej je možné už od srpna.

 

Novinka Mustang 55 vychází z modelu Ford Mustang GT s motorem 5,0 V8. Vyznačuje se specifickým provedením exteriéru včetně pruhů na kapotě a bocích a luxusně vybaveným interiérem. Zadní spoiler se dodává jako výbava na přání.

„Mustang patří do exkluzivní skupiny automobilů, které se vyrábějí déle než půl století. Zájem o nejprodávanější sportovní vůz na světě přitom nevykazuje žádné známky oslabování,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Nový Mustang 55 v sobě kombinuje strhující dynamiku, výrazný design a komfortní technologie jako modem FordPass Connect nebo audiosystém B&O.“

První model Mustangu byl uveden na trh 17. dubna 1964 a v roce 2018 se stal již počtvrté v řadě nejprodávanějším sportovním kupé na světě.

Nová speciální edice se vyrábí v karosářských variantách fastback i convertible. Vyznačuje se černými pruhy s efektem prolínání na kapotě motorového prostoru a ve spodní části bočních partií a černým lakováním střechy (u fastbacku) i 19palcových kol z lehké slitiny. Vozy v černé barvě Shadow mají pruhy stříbrné.

Spodní i horní mřížka jsou lakované dvěma odstíny černého laku. V černém odstínu Pillar je vyveden rovněž emblém cválajícího mustanga a obě číslice v označení 5.0 na bocích, oddělené tečkou v červeném odstínu Colorado. Na přání je k dispozici zadní spoiler, rovněž dodávaný v černém odstínu.

V interiéru jsou dekorační plochy ve vzhledu uhlíkového kompozitu. Středová konzole a kolenní opěrky se šedými švy jsou potaženy kůží. Je také speciálně tvarovaná hlavice řadicí páky 6stupňové manuální převodovky, resp. specifické provedení voliče 10stupňové samočinné převodovky. Standardní výbava obsahuje vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, systém SYNC 3 s příjmem digitálního rozhlasového vysílání, prémiový audiosystém B&O s 12 reproduktory i zabudovaný modem FordPass Connect, které umožní připojit vozidlo online.

Nejprodávanější sportovní vůz

Ford bude i druhým rokem pokračovat ve výrobě speciální edice Mustang BULLITT, vozů poháněných motorem 5,0 V8 o výkonu 338 kW a točivém momentu 529 Nm. Edice BULLITT je nabízena v černém odstínu Shadow nebo tmavě zeleném Dark Highland. K jeho specifickým detailům patří 19palcová kola, červené brzdové třmeny Brembo, imitace víčka nádrže s logem Bullitt, speciální provedení přední masky, zelené švy na sedadlech a hlavice řadicí páky ve vzhledu bílé kulečníkové koule.V loňském roce se Mustang se 113 066 prodanými kusy již počtvrté za sebou stal obchodně nejúspěšnějším sportovním kupé na světě. V Evropě Ford prodal za první pololetí 2019 již 5500 Mustangů, což představuje meziroční navýšení o více než 5 %. Mustangů šesté generace se od roku 2015 prodalo po celém světě více než půl milionu, z toho více než 48 000 v Evropě.

Základní cena Fordu Mustang V8 GT s karoserií fastback a manuální převodovkou činí v ČR 1 291 990 Kč, ve verzi Mustang 55 je to pak 1 298 898 Kč.

 
Publikováno: 26. 7. 2019 | Počet přečtení: 458