Amper Schunk

Nová flotila pro maximální efektivitu

Japonský koncern Denso s 220 pobočkami na celém světě patří k předním dodavatelům pokrokových technologií, systémů a konstrukčních prvků pro významné automobilky. Pro zefektivnění a zvýšení bezpečnosti logistiky v pobočce v San Salvu se rozhodl pro pořízení flotily manipulační techniky STILL.

 

Výrobní závod společnosti Denso v San Salvu se specializuje na výrobu spouštěčů, malých motorů pro stěrače a ventilátorů. V posledních pěti firma zdvojnásobila objem výroby z 30 000 na 60 000 jednotek denně, které expeduje do celé Evropy. V San Salvu pracuje flotila 46 vysoce moderních vozíků STILL: 13 elektrických vysokozdvižných vozíků řady RX 20 a RX 60 a 33 vysokozdvižných vozíků EXV. Vozíky se využívají k zásobování výrobních linek a nakládání automobilů a hrají významnou roli ve výrobních procesech firmy.

„Bezpečnost má ve společnosti Denso nejvyšší prioritu,“ vysvětluje Ivan Rosati, Plant Control Senior Manager: „V naší snaze dosáhnout co nejvyšších standardů efektivity se obnova flotily našich strojů ukázala jako výborná příležitost k dalšímu zlepšení. Vozíky STILL jsme dokázali do našich interních procesů integrovat tak dobře, že je nyní považujeme za skutečnou součást našich bezpečnostních systémů.“

Při výběru optimálního systému řízení flotily se firma rozhodla pro inovativní software FleetManager, jehož prostřednictvím může kontrolovat efektivní využívání každého stroje. Může naplánovat rotaci flotily tak, aby se zabránilo nadměrnému opotřebení jednotlivých strojů, zatímco jiné by se využívaly minimálně. Se systémem FleetManager lze kromě toho spravovat přístup k vozíkům, což zvyšuje zodpovědnost řidičů v rámci jejich správného používání. Prostřednictvím softwaru lze také individuálně konfigurovat pro každého řidiče přístupová oprávnění a parametry vozíku. Systém navíc umožňuje vozíkům podat v případě poruchy automatické hlášení oddělení technické zákaznické podpory. Denso se rovněž rozhodla pro vybavení vysokozdvižných vozíků vážícím systémem včetně automatické kontroly přetížení a moderním asistenčním systémem pro snížení rizika kolizí.

Když jsme u bezpečnosti: všechny vysokozdvižné vozíky v San Salvu jsou vybaveny digitálním kontrolním seznamem. Systém ověřuje, zda řidič před uvedením do provozu zkontroloval všechny bezpečnostní prvky vozíku. Funkce zůstávají omezené, dokud není dokončena kontrola všech aspektů.

„Se systémem FleetManager,“ pokračuje Ivan Rosati, „můžeme neustále sledovat výkonnost jednotlivých vozíků i efektivitu celé flotily. A pro snížení rizika kolizí jsme dokončili proces "oddělení člověka a stroje" a integrovali do naší stávající infrastruktury moderní řešení. Individuální vybavení vozíků podporuje řidiče při každodenní práci a výrazně přispívá k našemu důrazu na bezpečnost, který je pro nás velmi důležitý.“

 
Publikováno: 23. 7. 2019 | Počet přečtení: 423