Schunk

Nový objektiv od Sony

Nejnovější přírůstek do rodiny svých fullframových objektivů typu E-mount představila společnost Sony. Jde o model SEL35F18F - širokoúhlý objektiv s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností FE 35 mm a světelností F1.8.

 

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost tohoto fullframového objektivu s velkou clonou a pevnou ohniskovou vzdáleností zaručují, že je objektiv dobře přenosný a dokonale se hodí pro fotografování celé řady objektů od běžných momentek, jídla, krajiny, nočních scén a mnoha dalších. Objektiv přináší výjimečnou obrazovou kvalitu po celé ploše snímku s maximální clonou F 1.8, tichým autofokusem a nedostižným výkonem sledování, díky nimž se stává ideální volbou pro fotografování statických snímků i natáčení videí. Díky malým rozměrům je ideální volbou pro fullframové fotoaparáty i těla s APS-C snímačem (ekvivalent[ii] ohniskové vzdálenosti 52,5 mm, která je perfektní pro fotografování momentek, portrétů a mnoho dalšího).

Klíčové vlastnosti:

- Vysoké rozlišení a veliká clona pro fullframe v kompaktním a lehkém objektivu.

- Veliká maximální clona F1.8; s váhou 280 g a rozměry 65,6 mm (průměr) na 73,0 mm (délka) z něj činí nový standard přenosnosti.

- Sofistikovaná optická konstrukce zahrnuje asférický prvek, jehož úkolem je potlačit aberaci a zajistit vysoké rozlišení po celé ploše snímku. Kruhová clona s devíti lamelami umožňuje docílit nádherného bokehu.

- Minimální ostřící vzdálenost 0,22 m a maximální zvětšení 0,24x nabízí snadný přístup k fotografování detailních snímků.

Všestranné ovládání, šikovně umístěné programovatelné tlačítko pro uzamčení ostření a přepínač režimu ostření pro okamžité přepnutí mezi automatickým a manuálním ostřením, manuální ostření s lineární odezvou pro citlivé ovládání ručního ostření s přesnou odezvou, konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti podporuje všestrannost a spolehlivost tohoto nového objektivu a v uživateli vzbuzuje pocit důvěry.

Do Evropy se začne dovážet od srpna letošního roku.

 
Publikováno: 17. 7. 2019 | Počet přečtení: 426