Amper Schunk

Nové možnosti inteligentních brýlí

Společnost Dynabook Europe (dříve Toshiba Client Solutions Europe) představila software Vision DE Suite 3.0 s novými funkcemi Task Flow, které nabízejí plynulý proces předávání instrukcí vzdálenému pracovníkovi, snadné vytváření podkladů, přiřazování instrukcí jednotlivcům nebo skupinám pracovníků a reporting.

 

Toto rozšíření vylepšuje možnosti premiérového řešení asistované reality na bázi Windows, chytrých brýlí dynaEdge DE-100 a AR100 Viewer a zlepšuje efektivitu, kvalitu a provozní flexibilitu podniků.

Softwarový nástroj Vision DE Suite 3.0 je navržený pro efektivní využití inovativního řešení chytrých brýlí pro asistovanou realitu. Nové funkce jsou intuitivní, snadno použitelné a vhodné pro využití v průmyslových odvětvích, v nichž potřebují mít pracovníci volné ruce. Umožňují vedení pracovníka při řešení daného úkolu krok za krokem např. při údržbě, standardizovaných výrobních postupech či školení.

Software běží na mobilním mini počítači dynaEdge DE-100 a nabízí komplexní řešení s využitím výkonu a výhod systému Windows 10 Pro při současném zachování vysoké míry zabezpečení v celé IT síti.

Mezi nové funkce Task Flow patří:

• Hands-free task flow – při využívání Taskflow s chytrými brýlemi dynaEdge a AR100 HMD (Head Mounted Device), dostává pracovník přesné vizuální instrukce při zachování volných rukou, aniž by musel očima sledovat displej počítače nebo tištěnou příručku. Povolit lze také hlasové ovládání.

• Task flow creation – tato funkce umožňuje snadné vytvoření pracovních postupů ve webovém prohlížeči pomocí metody drag and drop. Do podrobného průvodce nebo pomocných materiálů lze jednoduše začlenit zvukové stopy, video, fotografie či PDF dokumenty. Taskflow pak ukazuje pracovníkovi v jeho zorném poli detailní postup daného úkolu.

• Task flow assignment – informace prostřednictvím Taskflow mohou být zobrazovány jednotlivým pracovníkům nebo skupinám. Služba, kterou zprostředkovává systém inteligentních brýlí AR100, zvyšuje efektivitu tím, že každá instrukce je pracovníkovi předána přesně ve chvíli, kdy ji potřebuje vidět. Je možné ji spustit opakovaně nebo může být k dispozici trvale. Pokud potřebuje pracovník při provádění procesu pomocí Taskflow další pomoc, může prostřednictvím sady Vision DE Suite zavolat vzdáleného kvalifikovaného odborníka, který vidí přesně to, co daný pracovník, a může pomoci z kanceláře co nejrychleji vyřešit problém a snížit možnost chyby.

• Task flow reporting – Každý krok Taskflow je zaznamenáván a může být využit k reportingu pro ověření kvalitativních standardů nebo pro audit procesů.

Nové možnosti Vision DE Suite 3.0 staví na vlastnostech inteligentních brýlí, které mj. zajišťují videohovory se vzdáleným odborníkem, zachytávání a odesílání fotografií a videa v reálném čase, možnost prohlížení fotografií a videa, synchronizaci souborů v reálném čase, funkci konzoly pro vzdálenou správu, flexibilní možnosti správy, navigace a ovládání a využití hlasových příkazů či upozornění v reálném čase.

Inteligentní brýle dynaEdge AR

Mobilní počítač dynaEdge DE-100 ve spojení s inteligentními brýlemi AR100 Viewer je prvním kompletně použitelným řešením asistované reality pro průmyslové využití, který kombinuje počítač s operačním systémem Windows 10 Pro a výkonnou sadu inteligentních brýlí.

 
Publikováno: 15. 7. 2019 | Počet přečtení: 390