Amper Schunk

Preventan pro sportovce

Česká řada doplňků stravy Preventan na podporu imunitního systému, uvedla před nedávnem novou řadu speciálně vyvinutou pro sportovce a lidi s vyšší fyzickou zátěží. Jde o kombinaci látek, která je na českém farmaceutickém trhu naprosto unikátní.

 

Během svého 20letého působení na českém trhu se Preventan stal nejen předním produktem na podporu imunity, ale zasazuje se i o zvýšení povědomí o péči o imunitní systém a podporuje osvětu v této oblasti. Nyní na téma imunity a sportu obohatil trh o produkt určený nejen aktivním sportovcům, ale i variantou pro děti od 4 let.

„Fyzická zátěž zvyšuje nároky organismu na živiny, včetně vitaminů, minerálů a stopových prvků. Sportovní aktivita zrychluje metabolismus a tvořící se svalová hmota vyžaduje vyšší příjem některých látek. V případě, že organismu tyto živiny chybí, dostavuje se únava a vyčerpání. Takto oslabený organismus nejen že není schopen dlouhodobě podávat dobré sportovní výkony, ale je také náchylnější k virovým či infekčním onemocněním, kterým by jindy zvládl odolat,“ vysvětluje MUDr. Lukáš Jirka, ředitel Neuraxpharm Bohemia, proč nový produkt vznikl.

Aktivní sportovci obvykle dbají na zdravou životosprávu a hlídají svůj jídelníček, aby jim poskytoval vyvážený poměr všech potřebných živin. Bohužel i při dokonalé skladbě jídelníčku se může stát, že některé potřebné vitaminy a minerály v něm budou chybět. Na vině není špatné stravování, ale zpracování potravin. Ovoce a zelenina k nám často cestují spousty kilometrů a dozrávají v regálech bez slunečního svitu, řada potravin je chemicky ošetřena či jinak zpracována, aby měla delší trvanlivost. Výsledkem jsou potraviny ochuzené o některé látky a vitaminy, které naše tělo nezbytně potřebuje. Je proto vhodné zajistit přísun těchto prvků do těla z jiných zdrojů.

Nová řada Preventan Sport poskytuje optimální mix látek potřebných pro normální funkci imunitního systému a regeneraci organismu při sportu. Obsahuje patentovanou směs biologicky aktivních látek ProteQuine v kombinaci s vitaminem C pro správnou funkci imunity, a navíc vitamin D3, zinek a jód, které podporují správnou činnost svalů a přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Cíleným stavem je odolný organismus se silnou obranyschopností, který po zátěži netrpí únavou a vyčerpáním.

Preventan Sport je možné zakoupit ve všech lékárnách. Navíc je k dostání také ve variantě pro děti od 4 let jako Preventan Junior Sport, který je navíc obohacen o vápník, jež je nezbytný pro správný růst a vývoj kostí u dětí. Obě nové řady, stejně jako ostatní varianty značky Preventan – Clasic, Akut, Quattro a Junior, jsou k dostání ve formě cucavých tablet. Preventan® Sport pro dospělé ve sto dvaceti tabletovém balení a Preventan Junior Sport ve třiceti a devadesáti tabletovém balení.

Preventan podporuje aktivní pohyb jako součást zdravého životního stylu, který je předpokladem pro správně fungující imunitní systém. Poté, co začátkem roku podpořil akci Winter Run, se proto v letošním roce stal i partnerem akce Kolo pro život, série největších cyklistických závodů pro celou rodinu.

 
Publikováno: 12. 7. 2019 | Počet přečtení: 410