Amper Schunk

Škoda zahájila výrobu nového modelu Kamiq

Kompaktní městské SUV se vyrábí v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi a je třetím modelem SUV značky Škoda určeným pro evropský trh. Automobilka investovala do jeho výroby zhruba 100 milionů eur.

 

Výrobní linku v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi opustil první vůz Škoda Kamiq. Tímto kompaktním městským SUV doplňuje automobilka svou modelovou paletu v segmentu SUV. Vedle modelů Kodiaq a Karoq je Kamiq třetím SUV značky určeným pro evropský trh. Kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Vedle nejnovějšího přírůstku v modelové paletě se v Mladé Boleslavi vyrábí také modelové řady Octavia, Fabia, Scala a Karoq.

Investicí do výroby byla upravena výrobní linka pro platformu MQB27 a také bylo zhotoveno nové lisovací nářadí. V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit např. montáž nových dvoudílných LED světlometů. Každý den opustí závod v Mladé Boleslavi 400 nových vozů Kamiq, které vycházejí z modulární platformy koncernu VW a nabízejí moderní asistenční a infotainment systémy, emocionální design i celou řadu Simply Clever řešení.

S délkou 4241 mm poskytuje Kamiq velkorysou nabídku prostoru pro všechny cestující i zavazadla. Díky moderním asistenčním systémům, efektivním a úsporným motorům i nejmodernějším řešením konektivity je perfektně střižený požadavkům cílové skupiny aktivních městských zákazníků.

 
Publikováno: 12. 7. 2019 | Počet přečtení: 382