Amper Schunk

V Německu zahájili „5G výrobu“ automobilů

Pro německou elektrotechnickou společnost e.Go zajistili „5G produkci“ elektrických automobilů firmy Ericsson a Vodafone Německo, protože nejdůležitějším palivem moderní automobilové produkce jsou data.

 
V továrně, kde e.GO vyrábí model e.GO Life, zajistí řešení privátních sítí z 5G portfolia firmy Ericsson zahrnující 5G Core a 5G New Radio, bezpečné datové přenosy v reálném čase napříč celým výrobním řetězcem, od digitální správy materiálů až po autonomní řízení vozidel.

Optimalizovaná síť pokrývající 8500 m² se skládá z 36 antén a poskytuje gigabitovou šířku pásma a latenci jen několik milisekund. Ta využívá již instalované technologie „Network Slicingu“ a „Mobile Edge Computingu“. Celou instalaci zakončí v srpnu 5G Radio Dots.

Hlavním přínosem platformy je zvýšení provozní rychlosti a efektivity v celém výrobním řetězci. V době, během níž konkrétní vozidlo prochází procesem montáže, je zajištěna bezpečná automatická identifikace a dodávka výrobních materiálů. Plně autonomní stroje nahradily tradiční výrobní linku, která zajišťovala přesun vozidel ze stanice na stanici. V budoucnu budeme k přepravě materiálu mezi sklady a výrobní halou používat autonomní vysokozdvižné vozíky a malé vlaky.
 
Publikováno: 11. 7. 2019 | Počet přečtení: 414