Amper Schunk

Nová řada diamantových doteků Renishaw

Společnost Renishaw představila na veletrhu strojírenských technologií Control 2019 v německém Stuttgartu svou novou řadu diamantových doteků OPTiMUM.

 
Nová řada doteků Renishaw s označením OPTiMUM, kterou vyvinul vlastní tým designerů jako unikátní řešení na míru klientským požadavkům, je ucelená a byla vytvořena speciálně pro využití v metrologických aplikacích. Tyto aplikace vyžadují vysoce odolný dotek. Výrobce tak reaguje na rostoucí potřebu vysoce rychlého skenování bez kompromisů, s produktem špičkových parametrů, který je zároveň dostupný i cenově. Hlavní výhodou kuličky pokryté diamantem je to, že si zachovává svůj kulovitý tvar a netrpí „ubýváním" materiálu nebo předčasným opotřebením během skenování abrazivních materiálů či měkkých slitin. To přináší řadu výhod, jako např. zvýšenou životnost nebo snížení počtu rekalibrací a kontrolních prostojů.

Diamantem pokryté doteky OPTiMUM vyráběné na zakázku mohou být vyrobeny s různými velikostmi závitů a materiály dříku. Velikost kuličky se může pohybovat od 1,5 až do 8 mm dle specifických požadavků aplikace.
 
Publikováno: 10. 7. 2019 | Počet přečtení: 375