Schunk

Inteligentním řešení na EMO 2019

Termín očekávaného prestižního veletrhu EMO v Hannoveru, kde budou nejen strojaři vystavovat své největší novinky a inovační řešení, se neustále blíží. Už dnes firmy prezentují nové produkty, které budou prezentovat s předstihem.

 

Mezi ně patří také expert v oblasti zařízení na vodní čištění obrobků, společnost MAFAC, která bude prezentovat svůj základní model PURA, a také novou procesní technologii vektorové kinematiky.

Návštěvníci se v jejich expozici v hale 11 (stánek G25) mohou informovat o prvních zkušenostech firmy s Průmyslem 4.0. Odborníkům budou prezentovat širokou paletu aplikačních možností v oblasti čištění obrobků na vodní bázi. Jejich spektrum sahá od rychlého, jednoduchého čištění až po náročné úkoly, při nichž záleží na optimálním dopadu proudu vody na různě dostupné, komplexní geometrie obrobků při minimálním tzv. ostřikovém stínu.

Celou tuto aplikační rozmanitost firma předvede na základním modelu PURA, vektorovou kinematiku uvede na příkladu zařízení JAVA. Kompaktní zařízení pro ostřikové čištění PURA je velmi výkonným základním modelem programu firmy, a vhodné pro rychlé a důkladné čištění. Je zredukované na to nejpodstatnější z hlediska konstrukce i programování, přitom vyniká výkonnou technikou, funkčností a snadnou obsluhou.

„Prostřednictvím základního stroje cíleně oslovujeme zákazníky začínající na poli obrábění, nebo uživatele pracující s nižším rozpočtem. V zařízení jsou definovány všechny běžné aplikace, tudíž uživatel nemůže udělat nic špatně,“ vysvětluje koncept zařízení Peter Ruoff z marketingu společnosti MAFAC.

Nová vektorová kinematika je naproti tomu náročnější. Ztělesňuje výsledek dalšího vývoje dosavadní metody společnosti MAFAC a zajišťuje optimální čištění a sušení. Umožňuje rozmanitý ostřik z různých úhlů, takže je dosaženo až 60% zvýšení čištěné plochy a je redukován ostřikový stín. Celkový proces čištění probíhá efektivněji a úsporněji.

Pro zájemce o Průmysl 4.0 má firma připraveny první zkušenosti z vývojového projektu s výrobcem pohonných jednotek SEW Eurodrive. Obě firmy na základě měření a analýz zjišťují styčné body pro první standardy digitalizovaného čištění obrobků. Zařízení na ostřikové čištění v kompaktním provedení PURA s technologií jedné lázně a olejovým odlučovačem je velmi výkonným základním modelem programu firmy MAFAC, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Imtos (www.imtos.cz).

 
Publikováno: 3. 7. 2019 | Počet přečtení: 424