Amper Schunk

Petainer vsadil na Li-Ion vozíky

Začátkem června převzala společnost Petainer Czech Holdings novou flotilu manipulační techniky Jungheinrich. Obměna se týkala kompletní flotily, která se navíc rozrostla o další vozíky do nové skladové haly. Jde celkem o 13 retraků a 2 čelní elektrické vozíky s lithium-iontovými bateriemi.

 

Logistika společnosti tím přidala svůj díl do programu zerowaste, který si klade za cíl minimalizovat dopady na životní prostředí. Li-Ion baterie přinášejí vyšší efektivitu nabíjení i využití energie a snižují tak její spotřebu. Není nutné stavět speciální nabíjecí místnosti, což v důsledku znamená lepší využití plochy, eliminaci tvorby neekologických výparů a další úspory. Díky velmi rychlým nabíjecím časům této technologie, může firma profitovat z dalších výhod, jako je snížení počtu nabíjecích přístrojů, úspory za náhradní baterie či eliminaci jakékoliv údržby baterií.

Manipulace s náhradními bateriemi, dolévání destilované vody a další činnosti spojené s prací s olověnými bateriemi znamená i zvýšené nároky na personál a jeho školení. To všechno s li-ion bateriemi odpadá. Zvyšuje se tak bezpečnost i hygienický standard v celém provozu.

Společnost Petainer Czech Holdings je zaměřena na vývoj a výrobu nápojových a potravinářských obalů z plastů a globálně se zaměřuje na obnovitelnost zdrojů a politiku ZeroWaste, jakožto dlouhodobě udržitelný trend. Závod v Aši momentálně zaměstnává kolem 200 lidí.

 
Publikováno: 1. 7. 2019 | Počet přečtení: 393