Amper Schunk

Fluke zdokonaluje termokamery

Společnost Fluke přepracovala celou svoji řadu průmyslových termokamer přidáním dalších nadstandardních funkcí do každého modelu. Zákazník tak získává vyšší hodnotu a výběr kamery při nákupu je díky snížení počtu nabízených modelů jednodušší.

 

Nová celospektrální řada kamer zahrnuje přístroje od průmyslové kapesní termokamery po několik modelů infračervených kamer s rozlišením 640 × 480 obrazových bodů. Kamery jsou optimalizovány pro odborníky k bezpečnému, rychlému a snadnému nalezení, vyhodnocení a vyřešení problémů dříve, než způsobí prostoje, prodraží se nebo dokonce způsobí katastrofu.

Kapesní termokamera Pti120 představuje snadno přenosné provedení, které odolává špíně a vlhkosti. Odolnost vůči pádům z výšky 1 metru nabízí technikům trvalé řešení pro rychlé nasnímání teplotního profilu elektrických zařízení, čerpadel, motorů, vybavení budov, vzduchotechniky i technologických celků k zjišťování teplotních anomálií, které mohou včas signalizovat blížící se potíže.

Kapesní formát a odolnost pro průmyslová prostředí ve spojení s funkcemi Connect Asset Tagging a IR-Fusion nabízí velkou všestrannost. Connect Asset Tagging odstraňuje třídění a přebírání infračervených snímků. Místo toho se pouze načte QR nebo čárový kód snímaného zařízení. Dotykový displej může díky IR-Fusion zobrazovat sloučené snímky ve viditelném a infračerveném spektru. Pro jejich přepínání stačí přejet prstem po displeji.

Termokamery řady Ti400 PRO a TiX500 přinášejí rozlišení 640 × 480 bodů jako nový základ pro současné odborné teplotní skenování. Model Ti401 PRO nabízí odolnost a snadné používání, které profesionálové od značky Fluke očekávají, plus ostřejší a jasnější obraz při nejvyšším rozlišení ve své cenové kategorii. Model TiX501 slouží k provádění náročných kontrol spolehlivosti, údržby průmyslových zařízení, stavební diagnostiky a odstraňování závad, a to i v těsných a obtížně dostupných místech díky otáčení displeje v rozsahu 240°.

 
Publikováno: 28. 6. 2019 | Počet přečtení: 379