Amper Schunk

Ocenění pro Mitsubishi Eclipse Cross

Společnost Mitsubishi Motors oznámila, že model Eclipse Cross rozšířil svoji sbírku mezinárodních ocenění o tři další ceny z Ruska, na jehož trh bylo toto kompaktní SUV nedávno uvedeno.

 

První z nich byla udělena při příležitosti slavnostního vyhlášení národního kola soutěže „Auto roku v Rusku – 2019“, kde byl Eclipse Cross označen za nejlepší „kompaktní SUV“ v jedné z konkurencí nejvíce nabitých kategorií. O vítězi ankety „Auto roku v Rusku“ rozhoduje hlas veřejnosti a jde o jeden z celosvětově nejrozsáhlejších průzkumů svého druhu, neboť pro své oblíbence hlasuje více než milion lidí. Hlasy nezávisle ověřuje výzkumná společnost Ipsos Comcon.

Model Eclipse Cross ale dokázal zaujmout nejen všeobecnou veřejnost. Odborníci z časopisu Za Rulem udělili uvedenému modelu nejstarší národní automobilové ocenění v Rusku – „Grand Prix“. Národní porota vybírala vítěze na základě tří kritérií – technických vlastností, designu a praktičnosti – přičemž Eclipse Cross byl zvolen nejlepším z 53 vozů uvedených v loňském roce na ruský trh.

Časopis zároveň poctil Mitsubishi Motors speciální cenou za „Věrnost tradicím“. Tímto poukázal na skutečnost, že automobilka i nadále vyrábí spolehlivé vozy s pohonem všech kol, schopné vypořádat se i s ruskými cestami.

Sbírka nových ocenění z Ruska však tímto nekončí. Ruské automobilové fórum poctilo model Eclipse Cross označením za „Nejlepšího nováčka na trhu“ v roce 2019. Uvedená ocenění opět rozšiřují i tak pozoruhodnou sbírku poct, které tento model posbíral po celém světě, včetně titulu „Auto roku 2019“ na konferenci RJC (nezisková akce výzkumníků v automobilovém průmyslu a motoristických novinářů v Japonsku).

Mitsubishi Eclipse Cross umně kombinuje designový styl „kupé“ se všemi výhodami vozů SUV. Propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control zaručuje nekompromisní schopnosti ve městě i za jeho hranicemi. V roce 2018 získal také nejvyšší ocenění za bezpečnost od nezávislé evropské organizace Euro NCAP.

 
Publikováno: 26. 6. 2019 | Počet přečtení: 368