Amper Schunk

Nová generace notebooků ThinkPad

Řada ThinkPad pokračuje ve stanovování zlatého standardu mezi notebooky pro byznysové profesionály. Společnost Lenovo představuje sedmou generaci jednoho z nejlehčích, nejtenčích a nejodolnějších byznysových notebooků ThinkPad X1 Carbon a také řadu nových notebooků ThinkPad.

 

Ultrabook ThinkPad X1 Carbon v sobě snoubí krásu v podobě tenkého a lehkého těla s výkonem až osmé generace procesorů Intel Core i7. Novince nechybí ani kvalitní zabezpečení. Jeho hmotnost začíná na pouhých 1090 g a se svým profilem 14,9 mm je také i úžasně tenký. Jak je u Carbonu zvykem, to nejdůležitější najdete uvnitř notebooku. O perfektní výkon se postará 8. generace procesorů Intel Core i7, paměť až 16GB LPDDR3 a operační systém Windows 10 Pro. ThinkPad X1 Carbon jistě oslní i svým 14palcovým HDR displejem s rozlišením UHD (4k) a technologií IPS s Dolby Vision.

Vývojáři mysleli i na kvalitní zabezpečení. Uživatelé tak mají k dispozici vylepšenou čtečku otisku prstů s dotykovým senzorem Match-on-Chip, 720p HD s ThinkShutter. infračervenou kameru pro rozpoznání tváře, funkci PrivacyGuard nebo slot pro zámek Kensigton. Potřebujete mít neustálý přístup k datům? ThinkPad X1 Carbon vám díky bezdrátovému připojení LTE-A zajistí připojení k internetu i ve chvíli, kdy jste mimo dosah Wi-Fi. Také starost o nabíjení je již minulostí, tento notebook má totiž výdrž baterie až 18 hodin. Na českém trhu bude dostupný od konce července.

Řada ThinkPad

Trojice nejnovějších profesionálních notebooků značky ThinkPad (modely T490s, T590 a X390 Yoga), která již dorazila na náš trh, byla vytvořena s důrazem na inovace a kvalitní internetové připojení.

Nové modely z dnes již legendární řady ThinkPad T tradičně vsází na vysoký výkon a mobilitu. Samozřejmostí je vysoká odolnost, testovaná podle 12 armádních norem, a celodenní výdrž na baterii doplněná o funkci rychlého dobíjení, se kterou získáte 80 % energie již za hodinu nabíjení. Nové notebooky přináší také modernější design, inovovanou klávesnici a volitelně integrované globální mobilní širokopásmové připojení LTE-A pro tu nejlepší konektivitu.

Pro profesionály, kteří jsou často na cestách, je určen model ThinkPad T490s. Ten je o 8 % tenčí než jeho předchůdci a s váhou pouhých 1,27 kg je možné ho vzít kamkoliv s sebou. Rychlou a ničím nerušenou práci zaručí 8. generace procesorů Intel Core i7 vPro spolu s rychlým SSD PCIe diskem s kapacitou až 1 TB. Veškerý obsah pak do detailu vykreslí 14palcový WQHD displej s technologií IPS a Dolby Vision.

Další model ThinkPad T590 se díky celé řadě konfigurací dokáže přizpůsobit i těm nejnáročnějším uživatelům. Ti si mohou vybrat např. kombinaci 15,6palcového IPS displeje v rozlišení až 4K s podporou technologie Dolby Vision, procesoru Intel Core vPro i7, dedikované grafiky NVIDIA GeForce MX250 a volitelné paměti Intel Optane. S takovou výbavou bude zvládnutí jakéhokoliv pracovního úkolu hračka. Produktivitu ještě zvyšuje možnost připojení dalších periferií prostřednictvím široké škály portů včetně USB 3.1 Gen1, USB typu C či portu Thunderbolt.

Modulární notebook ThinkPad X390 Yoga se bez problémů přizpůsobí svému majiteli. Se čtyřmi režimy použití, váhou pouhých 1,29 kg a celodenní výdrží baterie zvládne tento notebook jakýkoliv pracovní úkol. Je poháněn rovněž 8. generací procesorů Intel Core i7 s technologií vPro a pro rychlejší práci se všemi daty disponuje rychlým PCIe SSD diskem s kapacitou až 1 TB.

Jako první model z produktové řady ThinkPad X Yoga také tento notebook disponuje možností připojení doku ThinkPad Pro Dock přes boční USB-C port.

 
Publikováno: 24. 6. 2019 | Počet přečtení: 336