Amper Schunk

Škoda otevřela kompetenční centrum a coworkingové centrum

„Blíže k talentům, partnerům a zákazníkům“- tak zní motto kreativního coworkingového pracoviště „VISIONARY“, které bylo otevřeno v Praze. Moderní prostory v Holešovicích slouží od nynějška jako pracoviště IT specialistů. Kromě toho jsou k dispozici dalším zaměstnancům ŠKODA AUTO, partnerům, studentům a zákazníkům.

 

Vedoucí oddělení IT společnosti ŠKODA AUTO Klaus Blüm, říká: „Volba zřídit druhý domov oblasti IT v Holešovicích nebyla náhodná. Bývalá dělnická čtvrť se v posledních letech změnila v sídlo kulturní a startupové scény. ŠKODA AUTO chce v tomto novém coworkingovém centru intenzivně spolupracovat s odborníky z oblasti IT a se studenty z Prahy a okolí.“

Oblast IT ve škodovce postupně přebírá v celokoncernovém měřítku stále větší díl odpovědnost za nové úkoly v oblasti SAP aplikací. Už v roce 2012 bylo založeno kompetenční centrum SAP, které se neustále rozšiřuje. IT specialisté zde vyvíjejí digitální nástroje a řešení se zaměřením na finance a logistické procesy pro celou řadu odborných útvarů a koncernových značek. V současné době obsluhuje ŠKODA IT už více než 500 interních a externích zákazníků. ŠKODA AUTO nyní vstupuje do tohoto velkoměstského prostředí a poskytne svým zaměstnancům z oblasti IT moderní coworkingové centrum. ŠKODA AUTO rozvoj digitalizace a automatizace procesů důsledně podporuje – jak ve výrobě automobilů, tak i ve všech dalších oblastech podnikání. Potřeba programátorů a digitálních řešení proto nepřetržitě roste. Automobilka se mezi IT talenty pravidelně umisťuje na pozici žádaného zaměstnavatele a v této oblasti v uplynulých letech získala skvělou pověst.

Automobilka trvale investuje do talentů, hardwaru a moderních pracovišť. V září minulého roku dokončila rozšíření svého datového centra v Mladé Boleslavi, čímž vzniklo největší podnikové výpočetní a paměťové centrum v ČR. Datové centrum po rozšíření dosáhlo kapacity 15 petaFLOPSů, což odpovídá 15 biliardám výpočetních operací za sekundu.

 
Publikováno: 24. 6. 2019 | Počet přečtení: 324