Amper Schunk

Nová technologie pneumatik s menší spotřebou surovin

Inovativní technologie Enliten společnosti Bridgestone přináší snížení spotřeby surovin a valivého odporu pneumatik, čímž přispívá ke snížení emisí CO2 vozidla při zachování životnosti standardní pneumatiky z prvovýbavy. Pneumatiky s technologií Enliten vylepšují také ovladatelnost a stabilitu vozidla.

 

Ubývající zásoby surovin a změna klimatu jsou dva globální megatrendy současnosti, které staví životní prostředí a automobilový průmysl před nesmírné výzvy. Evropská legislativa na tento vývoj reaguje postupným zpřísňováním požadavků na snižování emisí CO2 u vyráběných vozidel.

Bridgestone v tomto ohledu přináší revoluční řešení v podobě nové technologie Enliten, která přispěje k dosažení výše uvedených cílů prostřednictvím pneumatik pro prvovýbavu. Enliten snižuje valivý odpor pneumatiky pro osobní vozy v průměru o 20 % v porovnání se standardní prémiovou letní cestovní pneumatikou. Pneumatika tak přispívá ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 vozidel poháněných spalovacími motory, ale také prodlužuje dojezd elektromobilů a životnost jejich akumulátorů.

Enliten umožňuje snížení hmotnosti pneumatik pro osobní vozy v průměru o 10 % v porovnání se standardní prémiovou letní cestovní pneumatikou. Díky tomu je k jejich výrobě zapotřebí méně surovin. Další předností je nižší valivý odpor. Navíc nabízí všechny uvedené výhody bez kompromisů v oblastech životnosti a bezpečnosti. Dokonce zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozidla, takže poskytuje ještě větší potěšení z jízdy.

Nový přístup ke konstrukci a výrobě pneumatiky


Enliten dosahuje uvedených vlastností inovativním přístupem ke konstrukci pneumatiky a její výrobě. Tato technologie kombinuje patentovanou směs, která umožňuje delší životnost, s menší hloubkou dezénu, pevnější a tenčí vnitřní butylovou vrstvou a novým, speciálním konceptem vulkanizační formy.

Paolo Ferrari, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone EMEA, k tomu řekl: „Zvyšování trvalé udržitelnosti je odpovědností každého jednotlivce a každé firmy na této planetě. Například všechno, co děláme ve společnosti Bridgestone, musí přispívat k realizaci naší strategie trvale udržitelného rozvoje, ‚Our Way to Serve‘. Naši zákazníci mají samozřejmě své vlastní iniciativy a my jako jejich partneři jim chceme co nejvíce pomáhat, aby dosáhli vytyčených cílů. Enliten je velkým krokem vpřed na naší cestě k realizaci dlouhodobé ekologické vize výroby produktů ze surovin, které jsou zcela obnovitelné a trvale udržitelné, do roku 2050.“

Bridgestone se vlivem současných společenských, ekonomických a technologických trendů rychle transformuje z výrobce prémiových pneumatik na lídra v oblasti řešení pro mobilitu.

 
Publikováno: 20. 6. 2019 | Počet přečtení: 410