Amper Schunk

Kočárová slavnost v Plasech NTM

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy pořádá 22. června velkolepou akci s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání i jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj.

 

Slavnost je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a připravilo ji Národní technické muzeum (NTM) ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.

V rámci oblíbeného Letního barokního festivalu proběhne v sobotu 22. června v Centru stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Program slavnosti se uskuteční v prostředí hospodářské části barokního plaského kláštera, kde je výjimečný prostor pro ukázky dobových řemesel a aktivit. Akce potěší menší i dospělé návštěvníky, kteří se budou moci seznámit s řemesly spojenými se stavbou a provozem historických kočárů i s prací štolbů, kteří se o koně starají. Připraven je bohatý program, který dodá slavnosti dobový rámec. Kočár tažený koňmi, který přiveze historickou osobnost, doprovodí za zvuku bubnů vojenský regiment a na závěr akce proběhne barokní ohňostroj.

Generální ředitel NTM Karel Ksandr říká: „Jsem velice rád, že se letos představí kočárová slavnost v našem Centru stavitelského dědictví v Plasích. Na akcích v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, které Muzeum kočárů pravidelně pořádá, se Národní technické muzeum několikrát podílelo a mohu potvrdit, že program bude skvělý.“

Program:

- 14:00 - začátek programu - prohlídka stájí a ukázka péče štolbů o ušlechtilé koně, příprava řemeslníků.

- 16:00 - hlavní odpolední program - slavnostní příjezd významné historické osobnosti v doprovodu urozené společnosti, hulánského regimentu a bubenického orchestru, vypřažení koní, rozložení dvorního kočáru s ukázkami mistrů řemesel.

- 16:00 - hlavní večerní program - sestavení kočáru, zápřah čtyřspřeží, zapálení ohňů a noční výcvik hulánského regimentu, bubenický orchestr, barokní ohňostroj.

- 22:00 - ukončení programu.

Akce je finančně podpořena Plzeňským krajem a koná se v rámci Letního barokního festivalu Plzeňského kraje – www.zapadoceskebaroko.cz.

Centrum stavitelského dědictví Plasy NTM, Pivovarská 5, 331 01 Plasy, www.muzeum-plasy.cz

 
Publikováno: 19. 6. 2019 | Počet přečtení: 398