Amper Schunk

Škoda představila svůj první elektromobil

Na letošním mistrovství světa v ledním hokeji, jehož je mladoboleslavská automobilka oficiálním partnerem, představila svůj první sériový elektromobil.

 
Model nazvaný Citigoe iV (označení iV ponesou i další elektrifikované modely z Boleslavi) ujede díky 168článkové li-ion baterii s kapacitou 36,8 kWh (resp. 60 Ah) na jedno nabití až 265 km. Jeho sériová výroba odstartuje v druhé polovině letošního roku. Pohonnou jednotku tvoří 61kW elektromotor o točivém momentu 210 Nm. Akumulátor lze u rychlonabíjecí DC stanice dobít na 80 % jeho kapacity za hodinu, u tzv. wallboxu na střídavý proud o výkonu 7,2 kW trvá dobíjení na 80 % kapacity ca 4 hodiny, dobíjecí stanice o výkonu 2,3 kW pak doplní tuto energii za 12,5 hodiny.

Škoda Auto připravuje rovněž svou expanzi do zahraničí – výstavbu nového víceznačkového závodu, který by měl vzniknout v Turecku nebo v Bulharsku, a kde se budou vyrábět i další vozy z koncernu VW. Díky tomu by automobilka mohla navýšit kapacitu výroby, protože tuzemské závody jsou v současnosti vytížené na maximum. Jak uvedl týdeník Škodovácký odborář, zatím však není zcela jisté, že nový závod povede Škoda Auto, protože v koncernu jsou tlaky, aby výrobnu řídil samotný Volkswagen.
 
Publikováno: 18. 6. 2019 | Počet přečtení: 380