Amper Schunk

Novinky pro hráče z dílny Asus RoG

Herní značka Republic of Gamers (RoG) představila na veletrhu Computex zcela novou řadu zařízení pro hráče. Vedle notebooků s displeji s obnovovací frekvencí až 240 MHz byly uvedeny herní headsety RoG Theta a Theta Electret, přenosný herní monitor Strix XG17, napájecí zdroje Strix Gold nebo vodní chladiče AiO RoG Strix LC 120/240/360.

 

Letošní RoG notebooky se mohou pochlubit jako první na světě 17“ displejem s obnovovací frekvencí 240 Hz a 4K UHD rozlišením. Modely Strix SCAR III G731 a Hero III G731 jsou vybaveny grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070, která je dostatečně výkonná, aby dokázala zobrazovat hry ve vysokých obnovovacích frekvencích. Model Zephyrus S GX502 je vybaven 15,6“ displejem se 4K UHD rozlišením, který je schopen dosahovat obnovovací frekvence až 120 Hz pro plynulé hraní. Displej také podporuje 100% Adobe RGB barevný gamut a disponuje certifikací obrazu Pantone.

Herní headset RoG Theta – 7.1 prostorový zvuk

Herní headset RoG Theta využívá 8 ovladačů a první technologii virtuálního subwooferu, která poskytuje 7.1 prostorový zvuk přímo do uší hráčů. Osvědčené ovladače Asus Essence za podpory virtuálních subwooferů dokážou vytvořit hluboké basy, které hráče vtáhnou do hry. Headset nabízí mikrofon s potlačením šumu, který řídí technologie umělé inteligence. Ta využívá technik strojového učení k identifikaci a rušení 50 milionů různých vnějších zvuků, a přitom zvládá přesně detekovat hlas uživatele, což zajišťuje jasnou hlasovou komunikaci během hraní.

Herní headset ROG Theta Electret – zvuk v Hi-Fi kvalitě

RoG Theta Electret přináší jako první ve své kategorii kombinaci vysoce kvalitních elektretových ovladačů s dynamickými subwoofery. Díky tomu poskytují skutečně věrný stereofonní zvuk podtržený silnými a údernými basy. Headset je zaměřen na audiofily, a proto nabízí zvuk v hi-fi kvalitě.

První přenosný herní monitor s obnovovací frekvencí 240 Hz

Mobilní grafické karty zvládají výpočetně nejnáročnější herní tituly s vysokou snímkovou frekvencí, a proto profesionální hráči požadují, aby podobných hodnot dosahoval také jejich monitor. To je také důvod, proč jsou displeje s vysokou obnovovací frekvencí standardem během tréninku i na turnajích. Právě tam RoG Strix XG17 najde své uplatnění. Je vybaven 17,3palcovým IPS Full HD panelem, který poskytuje obnovovací frekvenci až 240 Hz a dobu odezvy 3 ms, díky čemuž je aktuálně nejrychlejším přenosným displejem na světě. Díky portům micro-HDMI a USB-C je tento monitor kompatibilní se smartphony, tablety, notebooky nebo herními konzolemi. Váží pouhých 800 g a má vestavěnou baterii, která zvládne na jediné nabití až tři hodiny provozu při frekvenci 240 Hz.

Napájecí zdroje

Nová řada napájecích zdrojů RoG Strix sestává z modelů 750W Gold a 650W Gold opatřených masivními chladiči RoG a 135mm axiálním ventilátorem, který zajišťuje chladnější teploty a nižší hluk.

Kombinace kvalitních japonských kondenzátorů a RDS(on) MOSFETů poskytuje solidní základ pro desetiletou záruku, a pomohla také novým napájecím zdrojům získat certifikaci 80 PLUS Gold. Výsledkem je velmi tichý a efektivní zdroj energie s odolností, která zvládne nejintenzivnější herní scénáře.

Vodní chladiče

Chladiče RoG Strix LC poskytují výkonné kapalinové chlazení v uzavřené smyčce (AIO), a jsou ideální volbou pro stavitele PC, kteří chtějí maximalizovat výkon procesorů Intel Core nebo AMD Ryzen určených pro přetaktování.

Tuto řadu nově rozšiřují modely s adresovatelnými ventilátory RGB pro tepelnou regulaci v barevném stylu, ve velikostech 120, 240 a 360 mm. Ventilátory ROG optimalizují průtok vzduchu a statický vztlak, zlepšují akustiku a nabízejí funkce adresovatelného RGB osvětlení.

 
Publikováno: 10. 6. 2019 | Počet přečtení: 404