Schunk

Mazda zahájila prodej revolučního motoru Skyactiv-X

Mazda zahájila prodej benzinového motoru Skyactiv-X, který je k dispozici pro model Mazda3. Jde o revoluční novinku, která kombinuje zážehový a vznětový princip spalování. První automobily budou dodány už na podzim.

 

V několika evropských zemích je tak již nyní možné tento vůz Mazda3 s motorem Skyactiv-X3 objednávat. Čtyřválec Skyactiv-X o objemu 2,0 l je první benzinový motor na trhu, který kombinuje zážehový a vznětový princip spalování. Využívá unikátní technologii SPCCI (Spark Plug Controlled Compression Ignition, kompresní vzněcování regulované zapalovací svíčkou).

Skyactiv-X3 poskytuje řidiči výkon benzinového motoru a okamžitou odezvu motoru dieselového. Motor dosahuje nejvyššího výkonu 180 k a nejvyššího točivého momentu 224 Nm. Zcela nová Mazda3 Skyactiv-X v karoserii sedan se pyšní neobyčejně nízkou spotřebou paliva od 4,3 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 96 g/km. 1, 2, 3

Nová Mazda3 Skyactiv-X je zároveň sériově vybavena technologií Mazda M Hybrid. Jde o inteligentní 24V mild-hybridní soustavu, která při zpomalování zachycuje kinetickou energii vozu a uchovává ji ve formě elektřiny, která následně napájí pomocný elektromotor. Nabízena bude v karosářských variantách hatchback i sedan. Zákazníci mají na výběr 6st. manuální převodovku Skyactiv-MT a 6st. samočinnou Skyactiv-Drive. Model s karoserií hatchback může být na přání vybavena pohonem všech kol Mazda i-Activ.

 
Publikováno: 5. 6. 2019 | Počet přečtení: 464