Amper Schunk

Chytrý detektor kouře může zachránit hodnoty

V České republice došlo loni k 20 720 požárům, což představuje nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou jednu čtvrtinu představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši 546 620 000 milionů korun. Chytrý detektor kouře by v tom mohl pomoci.

 

Rychlost reakce je klíčová pro zabránění katastrofě v případě požárů v domácnostech, jejichž počet stále roste. Malý plamen se během méně než 30 sekund může proměnit ve velký požár. Chytrý detektor Netatmo je nejlepší cestou, jak ochránit domácnost: jakmile přístroj zaznamená kouř, zalarmuje uživatele, který může začít okamžitě jednat a přivolat pomoc.

Chytrý Netatmo maximalizuje čas potřebný k akci spuštěním alarmu o síle 85 db a zasláním výstrahy v reálném čase na smart phone uživatele. Detektor označí přesnou lokaci kouře prostřednictvím oznámení typu: „Kouř zjištěný v obývacím pokoji”. To umožní uživatelům rychle jednat navzdory jejich nepřítomnosti v místě požáru. Je-li poplach planý, mohou uživatelé alarm snadno vypnout pomocí funkce „Ticho”, ať už ze zařízení nebo pomocí telefonu.

Baterie s dlouhou životností

Výrobci doporučují měnit detektory kouře po deseti letech, ale řada zařízení má baterie, které vydrží jen jeden až tři roky. Díky dlouhé životnosti baterie je užívání detektoru pohodlnější, protože není třeba myslet na výměnu baterií a v noci nehrozí žádná nepříjemná upozornění na jejich nízký stav. Navíc před koncem životnosti vyšle baterie uživateli oznámení, aby došlo k její včasné výměně a byla tak zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

Chytrý detektor disponuje funkcí automatického testování, která průběžně kontroluje, jestli kouřový senzor, baterie a Wi-Fi připojení fungují správně. Uživatelé mají přístup k ověřovacímu protokolu v aplikaci Zabezpečení.

Kompatibilita s HomeKit a IFTTT

Netatmo je kompatibilní se systémem HomeKit společnosti Apple a je možné ho ovládat hlasem. Uživatelé se jednoduše zeptají Siri, zda je v domě kouř a jestli baterie správně fungují. Detektor je také kompatibilní s IFTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru chytré osvětlení, které v případě požáru změní barvu a varuje tak obyvatele.

Detektor kouře je bezdrátový, ke stropu se uchytí pomocí šroubů a pro instalaci už zbývá jen stáhnout zdarma aplikaci Netatmo Security. V případě rodinných domů lze chytré detektory nainstalovat do více místností a mít přístup ke všem najednou pomocí aplikace, kde je možno si každý detektor pojmenovat podle jeho umístění.

 
Publikováno: 31. 5. 2019 | Počet přečtení: 414