Amper Schunk

ENGEL CZ fórum úspěšně pokračuje

Po prémiovém „oťukávacím“ ENGEL CZ fóru na podzim minulého roku uspořádala společnost ENGEL CZ, zastupující na českém a slovenském trhu tohoto rakouského výrobce strojů a zařízená pro plastikářský průmysl, jeho pokračování, a to hned ve dvou dnech (16. a 17. května 2019).

 

Počáteční obava rizika z pátečního předvíkendového termínu se ukázala jako neopodstatněná, a definitivně ji rozptýlila zaplněná prezentační místnost. Po oba dva dny se zúčastnil přibližně stejný počet firem. Nejednalo se navíc pouze o automotive sektor, kde patří firma k tradičním a významně zastoupeným dodavatelům, ale i technical a medical odvětví.

Celý program se nesl v duchu fenoménu doby – Průmyslu 4.0, a přístupu společnosti ENGEL k němu – kterou u firmy zosobňuje koncept nesoucí označení Injection 4.0 jako řešení vyvinutá pro speciální potřeby technologie vstřikování plastů. Byly představeny a vysvětleny pojmy smart factory, smart service, smart production. Jak je důležité mít v hydraulických strojích kvalitní olej a také o něj pečovat se účastníci dověděli v krátké přednášce zástupců firmy Lubstar.

Odpolední workshopy s třemi tématy: e-victory 50 (zaměřený na stěžejní stroj v nabídce firmy), nové systémy iQ weight control a iQ flow control, řešení authentig a e-connect, a tématem automatizace ve znamení systémů easix a viper – vzbudily stejně jako na minulém fóru velký zájem a odezvu. „Praktická část a ukázky a možnost si roboty i stroj „osahat“ vždy u zákazníků vítězí. Z důvodu konání na podzim tohoto roku jak největší plastikářské akce na světě K-veletrhu, tak Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, plánujeme další ENGEL CZ fórum opět na jaře příštího roku. Představíme opět ty nejaktuálnější novinky z našeho portfolia“, uvedl Miloš Kmoníček z české pobočky firmy.

 
Publikováno: 28. 5. 2019 | Počet přečtení: 920