Amper Schunk

Corsa 6. generace bude i elektrická

Opel chystá významnou novinku v podobě Corsy nové generace. Nabídne pohon nejen na benzín a naftu, ale také plně elektrickou verzi s dojezdem až 330 km. Corsa bude disponovat např. adaptivním tempomatem nebo světlomety Intellilux LED Matrix, které jsou osazeny poprvé v segmentu těchto malých vozů.

 

Model Corsa je pro značku Opel skutečným bestsellerem - od premiéry první generace v roce 1982 se prodalo více než 13,6 milionů vozů této řady. Nová elektrická Corsa-e přijede ve sportovním designu s délkou 4,06 m. Oproti předchůdci se snížila o 48 mm. Níže umístěné těžiště přispěje k lepším jízdním vlastnostem.

Corsa-e bude přizpůsobena pro všechny způsoby dobíjení. Při využití rychlonabíjení se 50 kWh baterie (na které bude 8letá záruka) nabije na 80 % své kapacity jen za 30 minut. Dle metodiky WLTP udává výrobce dojezd na elektřinu až 330 km. Akční rádius bude ovlivňovat i jízdní režim, jaký si řidič navolí: Normal, Eco a Sport. Při volbě režimu Sport vynikne dynamika vozu, o něco se ale sníží dojezd. V Eco modu ujede Corsa-e největší vzdálenost, ovšem při nižším komfortu posádky.

Udávaný výkon pohonné jednotky Corsy-e je 100 kW a točivý moment 260 Nm. Zrychlit z 0 na 50 km/h má zvládnout za pouhých 2,8 sekundy a z 0 na 100 km/h za 8,1 sekundy.

Šestá generace modelu Corsa uvede jako první do svého segmentu celou řadu asistenční systémů a technologií. Například světlomety IntelliLux LED Matrix propojené s čelní kamerou, systém rozpoznávání dopravních značek, varování před mrtvým úhlem zpětných zrcátek, varování před čelní kolizí nebo systém ochrany boků karoserie.

 
Publikováno: 24. 5. 2019 | Počet přečtení: 394