Amper Schunk

Nikon uvolňuje pro modely Z 7 a Z 6 firmware verze 2.0

Společnost Nikon uvedla na trh firmware verze 2.0, který zvýší výkon fotoaparátů mirrorless kinofilmového formátu Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Součástí aktualizace jsou funkce rozšiřující možnosti vizuální tvorby: Automatické zaostřování s detekcí očí, rozšíření pracovního rozsahu automatického zaostřování při nízkém osvětlení a přidání automatického řízení expozice během sériového snímání.

 

Nová funkce automatického zaostřování s detekcí očí v režimu automatické volby zaostřovacích polí (AF-S, AF-C) automaticky detekuje lidské oči a zaostří na ně. Když funkce detekuje oči více lidí, můžete multifunkčním nebo pomocným voličem vybrat oko, na které má fotoaparát zaostřit, a to i při pohledu do elektronického hledáčku. Po pořízení snímku si můžete snadno ověřit, že je snímek zaostřen. Stačí stisknutím tlačítka OK zvětšit prohlížený snímek na oko, na které měl fotoaparát zaostřit.

Nový firmware umožňuje ještě rychlejší automatické zaostřování při záznamu tmavých nebo slabě osvětlených scén, a to při fotografování i při záznamu videosekvence. U modelu Z 7 se rozšiřuje pracovní rozsah automatického zaostřování z –1 EV na −2 EV a u modelu Z 6 z −2 EV na −3,5 EV. Když ve fotoaparátu Z 6 zapnete automatické zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení, bude dostupný pracovní rozsah automatického zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení rozšířen z −4 EV na −6 EV, takže bude automatické zaostřování pracovat při ještě nižší hladině osvětlení.

Dříve byla při rychlém sériovém snímání expozice pevně nastavena při pořízení prvního snímku série. S firmwarem verze 2.0 však přichází podpora automatického řízení expozice během rychlého sériového snímání (rozšířeného), díky čemuž mohou fotoaparáty měřit expozici průběžně, stejně jako zaostřují. Proto mohou být všechny snímky série pořízené rychlým sériovým snímáním nejen zaostřené, ale také optimálně exponované s ohledem na změny jasu scény během expozice snímků série. Nový firmware lze stáhnout (zdarma) z centra stahování Nikon: https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 
Publikováno: 22. 5. 2019 | Počet přečtení: 388