Schunk

První skica nového SUV pro generaci mileniálů

Kia Motors odhalila první skicu svého nového malého SUV, který bude představen letos v létě. Nový model, jehož předobrazem byla studie Kia SP Signature Concept 2019, má nabízet prostornost a schopnosti klasického SUV v kompaktním formátu.

 

SUV vyznačující se moderním a kultivovaným vzhledem se od konkurentů odliší schopností reagovat na jedinečná přání a potřeby generace mileniálů. Robustní design, typický pro klasické vozy SUV, jde ruku v ruce s rafinovanými prvky exteriéru, jako je např. dlouhá kapota, výrazná a důmyslná charakteristická křivka na předním nárazníku nebo ostré prolisy karoserie. Robustní boční linie v kombinaci s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, společně se zadním nárazníkem vč. kovové napodobeniny tlumiče výfuku propůjčují kompaktnímu SUV zdrženlivě sportovní charakter.

Vnější design působí luxusněji díky LED světlometům protaženým do masky chladiče. Světlomety zaujmou trojrozměrnou grafikou a technicky propracovaným rastrem ve tvaru diamantu na zadních hranách. Podobná grafika se opakuje na zadních LED světlech.

Jak komentuje Byung Chul Juh, šéf stylistického ztvárnění Kia ze společnosti Kia Motors Corporation: „Vytvořili jsme vůz, který se vyjímá zkrátka všude, od města až po venkovské oblasti. Jeho robustní a současně sportovní design bude spojen se širokou nabídkou funkcí a technologií, které obecně uvítají mladší zákazníci po celém světě. Naše nové malé SUV představuje nabídku, které se nevyrovná žádný jiný vůz v této třídě.“

Nový model, představující první malé SUV značky Kia pro světové trhy, se v Koreji začne prodávat v druhé polovině roku 2019. Brzy poté budou prodeje tohoto vozu zahájeny i v ostatních regionech.

 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet přečtení: 449