Amper Schunk

Vyšší bezpečnost a lepší variabilitu nabízí nové Movano

Nový Opel Movano je modernější a uživatelsky přívětivější. Díky četným asistenčním systémům a technologiím je zajištěno bezpečnější a příjemnější užívání vozu. Zlepšila se též konektivita a infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.

 
Movano má být velkým hráčem v LCV portfoliu značky Opelu. Spolu s novými modely Vivaro a Combo Van tvoří v německé značce nejmladší flotilu LCV na trhu.

Nová dodávka je k dispozici ve čtyřech délkách a třech výškách, s maximální hmotností až 4,5 tuny a se skříní pro nálad o objemu až 17 m3. Vybírat lze ze 150 různých továrně nabízených variant karoserie a nástaveb. V závislosti na verzi může Movano přepravit až 5 europalet. Movano je jasně identifikovatelné díky své přední části karoserie s velkou maskou chladiče a výrazným logem. Kokpit je navržen jako moderní mobilní kancelář.

Četné asistenční systémy, které jsou poprvé k dispozici v řadě Movano, činí jízdu z pohledu řidiče snazší a především bezpečnější. Dokonalý přehled podporuje systém varování před mrtvým úhlem a záďový kamerový systém. U dodávek s pevnou přepážkou mezi kokpitem a nákladovým prostorem se řidiči již nemusejí spoléhat pouze na vnější zpětná zrcátka - obraz se zobrazuje na 7palcovém displeji.

Varování před slepým úhlem zabraňuje nehodám s ostatními účastníky silničního provozu, například s cyklisty. Varování před nechtěným vybočením z jízdního pruhu se aktivuje při rychlostech přes 30 km/h. Dalším důležitým systémem nového Movana je asistent jízdy v silném bočním větru. Velké vozy, jako jsou dodávky, jsou citlivé na boční vítr, a to zejména na mostech. V takových situacích udržuje standardně dodávaný asistent vůz plně pod kontrolou citlivou aktivací ESP (řidič je o tom informován varovným signálem na informačním displeji).

Z výrobních linek bude sjíždět více než 150 různých verzí Opelu Movana – nabídka sahá od skříňových dodávek, podvozků a minibusů až po valníky, sklápěčky nebo speciální nástavby. Skříňová provedení mohou mít ložnou plochu dlouhou až 4,38 m a výšku nákladového prostoru až 2,14 m při objemu skříně až 17 m3. V závislosti na verzi činí celková hmotnost vozu až 4,5 tuny, maximální užitečné zatížení je 2,4 tuny. Movano je také výborným tažným vozidlem - dokáže tahat přívěsy o celkové hmotnosti až 3,5 tuny.
 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet přečtení: 392