Amper Schunk

VW oznámil jméno elektromobilu ID.

První model nové rodiny elektromobilů ID., který bude představen ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu, ponese označení ID.3. Číslice 3 má hned dva významy.

 
Poukazuje, že jde o zástupce kompaktního segmentu, který je třetím v pořadí v rámci všeobecně používaného rozdělení automobilového trhu, a pak jde o třetí kapitolu strategického významu v historii značky Volkswagen.

ID. je společné označení pro všechny členy této rodiny modelů, která vytvoří novou, samostatnou produktovou řadu v portfoliu značky Volkswagen. Zatímco Brouk kdysi postavil společnost na kola a Golf s každou svou generací přináší inovace do segmentu, který nese jeho jméno, zatraktivní ID. elektrickou mobilitu pro široké skupiny zákazníků. Název ID. symbolizuje inteligentní design, identitu a vizionářské technologie.

Po uvedení modelu ID.3 na trh budou následovat další modely, jejichž podobu naznačily studie, jako je ID. CROZZ, ID. VIZZION nebo ID. ROOMZZ. Tyto budoucí modely budou rovněž odlišeny číslicí.
 
Publikováno: 20. 5. 2019 | Počet přečtení: 372