Amper Schunk

PSA bude vyrábět furgony v polské Gliwici

Pro zajištění své strategie v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) potřebuje Skupina PSA další výrobní kapacity, proto přizpůsobí podnik v Gliwici výrobě užitkových velkých furgonů.

 

Začleňování značek Opel / Vauxhall do plánu využívání platformy pro velké furgony vyžaduje další výrobní kapacitu. Skupina PSA se proto rozhodla posílit svou přítomnost v Gliwici v Polsku a plně tak zhodnotit své know-how a konkurenceschopnost. Továrna bude transformována tak, aby vyhovovala výrobě užitkových vozů, a bude přizpůsobena platformě určené pro velké dodávky. Cílem této investice je zvýšit výrobní kapacitu závodu na 100 000 furgonů ročně. Díky zvýšení výrobní kapacity v segmentu velkých dodávek pro značky Peugeot, Citroën, Opel a Vauxhall bude skupina schopna do konce roku 2021 vyhovět požadavkům svých zákazníků a podnik v Gliwici získá jistotu výroby na více než deset let.


„Spuštění výroby velkých furgonů je pro budoucnost podniku v Gliwici klíčovou etapou. Znamená důležitou výzvu pro dosažení maximální úrovně efektivity a kvality a uspokojení poptávky profesionálních zákazníků. V nadcházejících letech prokážeme naši flexibilitu a schopnost přizpůsobit naše procesy výrobě tohoto typu vozů,“ prohlásil Andrzej Korpak, ředitel továrny skupiny PSA v Gliwici.
Závod SevelSud (společný podnik FCA / PSA se sídlem ve Val di Sangro v Itálii) překročil v posledních třech letech svou kapacitu výroby velkých furgonů Peugeot Boxer, Citroën Jumper a Fiat Ducato.

 
Publikováno: 15. 5. 2019 | Počet přečtení: 359