Schunk

TechEd-DevCon - česká Mekka „ajťáků“

 V Praze začala největší IT konference v ČR - TechEd-DevCon 2019, které se účastní více než 550 tuzemských i zahraničních odborníků. Jde o největší setkání IT odborníků z praxe – od vývojářů, přes databázové experty, správce IT, konzultanty až po specialisty na zabezpečení a IT manažery.

 
Letošní 17. ročník konference TechEd-DevCon se opět těší velkému zájmu a je unikátní co do velikosti i šíře záběru. Probíhá po čtyři dny souběžně ve čtyřech sálech, je připraveno více než 75 prezentačních bloků a mezi přednášejícími se objeví přední osobnosti IT scény. Experti z různých oblastí IT se shodli, že jejich obor se v současné době výrazně mění, protože na svém IT zázemí je závislá většina firem. I když investice do IT stále rostou a podle aktuálních průzkumů 80 % firem letos navyšuje investice do této oblasti, efektivita jejich využití pokulhává, často paradoxně kvůli „měkkým“ vlivům, jako je nedostatek komunikace IT s obchodním a strategickým managementem nebo vlivem neefektivního vedení týmu. 
„Tato odborná konference je vždy odrazem témat, které aktuálně rezonují v IT komunitě. V současné době firmy vnímají, že kvalitní IT infrastruktura se stává reálnou konkurenční výhodou. Na úspěšnost firem má vliv i to, nakolik umějí využít svá data – i když 57 % firem se snaží svá data nějak vytěžit, jen necelá třetina z nich umí pokročilou analytiku opravdu využít,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, která konferenci pořádá. 
Konference odráží změnu role IT ve firmách. Nejde už jen o exotické oddělení, které se stará o funkčnost počítačů a firemních systémů, ale o část, na které už přímo závisí podnikání společnosti. Stoupá i význam toho, jak firmy umějí využít svá data. Datovou analytiku využívají hlavně pro získání informací o stávajících zákaznících, k hledání nových klientů, zvyšování efektivity procesů a nákladů nebo také pro řízení rizik. V IT odděleních interně i směrem ke zbytku firmy ale často chybí schopnost komunikace a spolupráce. Proto roste význam akcí, které poskytují IT odborníkům jak čistě expertní znalosti, tak přednášky, které rozšíří jejich znalosti nad rámec úzké profesní specializace.

 
Publikováno: 13. 5. 2019 | Počet přečtení: 409