Amper Schunk

Každé šesté auto v Evropě má skla z Čech

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech dokončil výstavbu nové haly v Chudeřicích za 100 mil. Kč pro výrobu bočních laminovaných a střešních skel do automobilů.

 
Podle vyjádření generálního ředitele AGC Automotive Czech Luďka Steklého, jde o první ukončenou etapu v rámci rozsáhlého investičního projektu firmy v celkové hodnotě 600 mil. Kč. Firmě umožní lépe reagovat na rostoucí požadavky automobilek ohledně tvaru, přesnosti, mechanické odolnosti, optických vlastností a dalších funkcí čelních skel. Celá investice, která souvisí s rozšířením kapacity výroby, má být dokončena na přelomu letošního a příštího roku.

Přípravné práce na nové hale začaly v dubnu loňského roku, na počátku letošního se instalovaly technologie a koncem února začala v nové sériová výroba. AGC Automotive Czech ročně proinvestuje několik set milionů korun. Za posledních šest let koncern investoval do závodu v Chudeřicích téměř 2 miliardy Kč - jen loni, kdy firma vyrobila rekordních 32,5 milionů autoskel, to bylo 430 mil. Kč. Každé šesté auto v Evropě je tak kompletně zaskleno z chudeřické továrny, která zaměstnává zhruba 2400 lidí a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě.
 
Publikováno: 24. 4. 2019 | Počet přečtení: 368