Amper Schunk

Zloději zneužívají systémy bezklíčového odemykání

I když má majitel vozu klíč u sebe doma, zloději dokážou speciálním zařízením jeho signál zachytit a zesílit natolik, že jim umožní odemknout a nastartovat vůz stojící před domem. Ford ale přišel na způsob, jak učinit tomuto typu krádeží přítrž.

 
„Možnost objednat přes internet zařízení, které nemá v rukou veřejnosti co dělat, je dlouholetý problém pro celý automobilový průmysl i pro strážce zákona,“ řekl Simon Hurr, bezpečnostní odborník Fordu. „Podařilo se nám ale vymyslet jednoduché, avšak účinné řešení, které zvýší úroveň zabezpečení našich nejprodávanějších modelů.“

Ovladače bezklíčového odemykání modelů Fiesta a Focus budou vybaveny novým snímačem pohybu. Pokud se takto modifikovaný ovladač nachází déle než 40 sekund v klidu, přejde do režimu spánku a žádným specializovaným zařízením nebude možné jeho signál zachytit. Ovladač se opět aktivuje pohybem, tzn. jakmile ho majitel uchopí, nebo pokud jej má v oděvu či zavazadle, a vydá se k vozu. Při vzdálenosti dvou metrů od vozidla je signál zachycen a bezklíčové odemykání se chová běžným způsobem.

Klíče se snímačem pohybu budou od května k dispozici pro Fiestu a Focus, nejprodávanější modely značky Ford v Evropě. Během následujících dvou let je Ford postupně zavede i do dalších modelů.

Tipy na ochranu před zloději

Parkujete-li vůz před domem, nenechávejte klíč za vstupními dveřmi v dosahu vozu. Klíč je vhodné ukládat do kovové krabice nebo speciálně odstíněného pouzdra. Nebo je stačí zabalit do hliníkové fólie (tzv. alobalu).
 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet přečtení: 402