Amper Schunk

Škoda nabízí novou kolekci jízdních kol

Na počátku cyklistické sezony rozšiřují dva nové modely horských elektrokol nabídku jízdních kol české automobilky. Elegantní design obou nových elektrokol vychází z krystalických elementů typických pro značku ŠKODA. Jako společný prvek mají nově všechna kola uveden nápis ŠKODA pouze v obrysech.

 

Nová kolekce značky nabízí rozsáhlou nabídku od dětských kol a prémiových horských kol až po silniční kola a elektrokola.

Horská elektrokola

Modely EMTB FULL a EMTB jsou úplnou novinkou v sortimentu značky a rozšiřují původní nabídku horských elektrokol. EMTB FULL je celoodpružené horské elektrokolo, které společně s 2,6“ širokými plášti zvyšují pohodlí a bezpečnost při jízdě v jakémkoliv terénu. Sesterský model EMTB je horské kolo typu hardtail s odpruženou přední vidlicí. Obě elektrokola požívají výkonný pohonný systém Shimano STEPS E7000 a pro horská kola speciálně vyvinutý akumulátor STEPS BT-E8010 o kapacitě 504 Wh. Jsou osazena komponenty Shimano a odpružena tlumiči RockShox, pneumatikami Schwalbe Smart Sam Performance rozměru 29 x 2,6 palce a přehazovačkou 1 x 11 stupňů.

Silniční kolo ROAD ELITE

Toto karbonové závodní kolo se představuje v novém barevném designu, který je inspirovaný zeleným dresem Tour de France. Už od roku 2004 je značka ŠKODA oficiálním hlavním partnerem a dodavatelem oficiálních vozů prestižního závodu Tour de France a od roku 2015 také sponzorem Zeleného trikotu pro jezdce s nejvyšším počtem bodů. Model ROAD ELITE má závodní geometrii rámu v aerodynamickém provedení a je osazený kvalitními komponenty Shimano ULTEGRAR8000. Mezi ně patří kliky, přehazovačka, přesmykač, řadicí a brzdové páky. Kola jsou na bezdušových pláštích a jsou kompletně sestavené z komponentů renomované značky DT Swiss.

Rozšířená nabídka dětských kol


Vedle dvou menších modelů KID 16 a KID 20 je nyní nově v nabídce větší model KID 24. Se čtyřiadvacetipalcovými koly a jedenáctipalcovým rámem je vhodný pro děti ve věku 8–13 let s tělesnou výškou od 130 do 155 cm. KID 24 má odpruženou přední vidlici SR Suntour a 8stupňovou přehazovačku. Všechna dětská škola jsou pro tuto sezonu v novém designu – bílá barva rámu se žluto-zeleným motivem DNA krystalu a stříbrným nápisem ŠKODA.

Speciální geometrie pro dámská kola

Dámské horské kolo MTB LADY se od srovnatelného pánského kola liší pozměněnou geometrií rámu. Kromě této odlišné geometrie se liší i barevností – DNA krystal a doplňky jsou v tyrkysové barvě.

Bestseller značky: Model MTB 29 FULL

Plně odpružené horské kolo s karbonovým rámem je nově osazeno moderním 12rychlostním systémem pohonu SRAM Eagle s převodem 1 x 12. Přední vidlice i zadní tlumič jsou značky DT Swiss a mají zdvih 100 mm a jsou pohodlně uzamykatelné z řídítek. Dodává se buď v plně odpružené verzi, nebo jako kolo typu s odpruženou přední vidlicí.

 
Publikováno: 23. 4. 2019 | Počet přečtení: 415