Schunk

Hbitost a rychlost ve dvojitém provedení

Společnost STILL se zaměřila na krátké obrátkové časy na rampě a rychlé interní operace a skladové přesuny v závodě. Díky tomu opět rozšířila své produktové portfolio v sektoru vozíků s nízkými plošinami o modely EXH-SF 20/25. Dvojité vysokozdvižné vozíky EXD-SF vycházejí ze stejné platformy a nabízejí uživatelům mnoho technických inovací.

 

Jde o stroje s nejmenší šířkou (720 mm) na trhu, které mají výjimečně kompaktní a ergonomickou konstrukci s jedinečným pružinovým zavěšením plošiny. Vozík EXH-SF má nosnost 2500 kg pro náročné aplikace a EXD-SF unese až 1000 kg na sloupovém zvedáku a 1000 kg v úvodním zdvihu. Vozíky byly vyvinuty pro přepravu na dvou plošinách a skladové přesuny do výšky až 2942 mm – v závislosti na zvedacím sloupku. Díky tomu představují oba nové stroje výraznou pomoc ve skladech.

Stroj se dvěma plošinami dosahuje maximální rychlosti 10 km/h a využívá systém dynamického řízení jízdy STILL, jenž se automaticky přizpůsobí hmotnosti nákladu a výšce zdvihu. Jakmile zdvih přesáhne hodnotu 1800 mm, vozík EXD-SF přejde do režimu nízké rychlosti, což zajišťuje bezpečný provoz. Vozík se dvěma plošinami je možné vybavit mřížkou pro ochranu nákladu, která zvyšuje bezpečnost. Boční ramena pak mohou zůstat odklopená i při výšce zdvihu nad 1800 mm. Díky přepravním a asistenčním funkcím zaručuje dvouplošinový vozík EXD-SF zvýšenou výkonnost při nakládce a vykládce zboží na rampě, v přípravné zóně i ve skladu.

Vozík EXH-SF nabízí maximální rychlosti 6, 8 a 10 km/h, případně také sportovnější režim 12 nebo 14 km/h. Společnost STILL proto připravila 5 různých výkonových balíčků s hnacími motory až do 3,0 kW. Kromě toho mají všechny uvedené stroje vestavěný asistenční systém pro řízení rychlosti v zatáčkách, jenž automaticky přizpůsobí rychlost aktuálnímu úhlu řízení, a řidič tak může projet každou zatáčku nejen rychle, ale rovněž bezpečně.

Díky inovativnímu vzduchovému tlumení plošiny s vestavěným kompresorem a madly s možností vlastního nastavení výšky přinášejí vozíky EXH-SF a EXD-SF bezkonkurenční ergonomii a jízdní pohodlí. Podvozek se stabilizačním systémem byl vylepšen a poskytuje za všech okolností maximální jízdní pohodlí, boční stabilitu na rampě a optimální trakci. Nákladový bod dolní platformy a optimální viditelnost na konci vidlice nabízejí dodatečnou bezpečnost v každodenním provozu. Je možné zvolit kombinované ovládání pro vyšší rychlost při provozu v zóně pro chodce – zvyšuje maximální rychlost jízdy ze 4 na 6 km/h. Veškeré operace řízení, zvedání a zatáčení je možné provádět současně jednou rukou, ovládání je určeno pro leváky i praváky a nalézá se na ergonomické řídicí jednotce na ovládací hlavici.

Všechny modely mají stejné jízdní programy, jež jsou určené pro různé potřeby a lze je volit pomocí 4,5palcového barevného displeje nezávisle na jazyku: energeticky úsporný režim, ekologická jízda s funkcí ECO nebo maximální výkon s funkcí

BOOST pro občasné případy, kdy je potřeba jet skutečně rychle. Vozíky lze vybavit olověnými nebo lithium-iontovými akumulátory, podle způsobu použití. Možnost snadné boční výměny akumulátoru napomáhá uživatelům s bezpečnou, rychlou manipulací při používání klasických olověných akumulátorů. Díky nízké spotřebě energie a dlouhým intervalům údržby mohou operátoři využívat vysokou dostupnost a nízké provozní náklady.

 
Publikováno: 18. 4. 2019 | Počet přečtení: 281