Schunk

Asijské premiéry vozů DS

Společnost DS Automobiles vystavuje na letošním autosalonu v Šanghaji svou řadu elektromobilů a potvrzuje tím svou celosvětovou strategii elektrifikace. Na stánku o rozloze 700 m2, který nejlépe vystihují slova elegance a technologie, se představí čtyři elektrifikované modely.

 

Elektromobily DS se po světové premiéře na pařížském autosalonu přesouvají přes oceány a představují se asijskému publiku. Jde o model DS 7 Crossback E-Tense 4×4 s vysoce výkonným hybridním benzínovým elektrickým pohonem, dále o nové ikonické SUV ve stylu Hi-Tech ve 100% elektrické verzi DS 3 Crossback E-Tense, pak studii DS X E-Tense, plně elektrický dream car, jenž je vizí značky o automobilovém luxusu v roce 2035 a nakonec elektrický monopost DS E-Tense FE 19, určený pro mistrovství FIA Formule E.

„DS Automobiles je spojením elegance a špičkových technologií. V roce 2019 spouštíme nabídku E-Tense a uvádíme na trh dva modely, které ve svých segmentech představují světové premiéry. V E-Tense se snoubí požadavky přechodu na nové zdroje energií a potěšení z řízení. Rozhodli jsme se celou naši řadu elektrifikovat. Od letošního roku budou všechny naše modely nabízeny s elektrickou nebo plug-in hybridní verzí. DS 3 Crossback E-Tense a DS 7 Crossback E-Tense 4×4 jsou konkrétním výsledkem naší strategie elektrifikace, současně nabízejí jedinečný styl a komfort,“ řekl Yves Bonnefont, generální ředitel DS.

Model DS 7 Crossback, který je na trhu od roku 2018, rozšiřuje svou nabídku o zcela nový model: DS 7 Crossback E-Tense 4×4. DS Automobiles se díky této verzi se 3 motory (1 spalovací a 2 elektrické) stává prvním výrobcem, který nabízí výkonnou benzínovou hybridní technologii v segmentu prémiových kompaktních SUV.

Pod kapotou se ukrývá benzínový motor 147 kW spojený se dvěma elektromotory 80 kW a 8stupňová elektrifikovaná automatická převodovka EAT8. Výsledkem je kombinovaný maximální výkon 300 k, maximální točivý moment 450 Nm, pohon 4×4. V plně elektrickém režimu je DS7 Crossback E-Tense 4×4 schopný ujet díky baterii 13,2 kW až 50 km. Tento dojezd stačí pro každodenní cestu z domova do práce ve městě nebo na dálnici až do rychlosti 135 km/h. Při nízké hladině nabití baterie nebo v případě potřeby většího výkonu se přidá zážehový motor. Baterie vozu se dobije za 1 hodinu 45 minut přes zásuvku ve zdi.

DS 3 Crossback E-Tense
se představí v asijské premiéře nového SUV v Hi-Tech stylu. Jde o první 100% elektrické prémiové SUV na trhu, které nabízí úžasné výkony a současně útulný elegantní interiér typický pro DS Automobiles. Elektrický pohon vozu tvoří elektromotor o výkonu 100 kW s točivým momentem 260 Nm, spojený s lithium-iontovou baterií uloženou pod podlahou o výkonu 50 kWh, a systém rekuperace energie při zpomalování a brzdění. Dojezd vozu je 430 km podle cyklu NEDC (což se rovná 320 km v protokolu WLTP). Tyto výkony přináší současně převratné jízdní vlastnosti, zrychlení z 0 na 50 km/hod. za pouhé 3,3 vteřiny.

Novinka DS X E-Tense
ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035, budoucnosti, v níž se snoubí technologie s poezií. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Tento model má elektrický pohon zaručující bezkonkurenční reaktivitu. Dva motory umístěné u předních kol poskytují v běžném provozu výkon 400 kW, v okruhovém režimu pak mohou nabízet 1000 kW.

DS X E-Tense je duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm intenzivní radost z řízení se silným motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení.

DS Automobiles je jedinou francouzskou značkou, která je oficiálně zastoupena na závodech FIA nové generace, jichž se účastní 100% elektrické monoposty. DS E-Tense FE 19 je vybaven novým motorem o výkonu 250 kW a nabízí nový design a výrazně posílenou aerodynamiku.

 
Publikováno: 17. 4. 2019 | Počet přečtení: 266