Schunk

Škoda zahájila pilotní projekt eMobility v ČR

Vybraní zákazníci z České republiky budou testovat deset prototypů vozu CITIGO E-PILOT s ryze elektrickým pohonem postavených na základě modelu Volkswagen e-up!. Zkušenosti z běžného provozu a konkrétní náměty účastníků budou jako důležitá zpětná vazba před uvedením finální sériové verze prvního elektromobilu značky na trh.

 

Letošní rok je v 124leté historii automobilky ŠKODA AUTO naprosto mimořádný: S čistě elektrickou verzí modelu CITIGO a SUPERB s plug-in hybridním pohonem reálně začíná pro tradiční domácí automobilku éra elektromobility.

Cílem projektu je získat ještě před zahájením sériové výroby elektrické verze modelu CITIGO informace o tom, jak se vůz i technologie osvědčily v běžném provozu. Před vstupem do éry elektomobility vyzkouší značka ŠKODA v rámci pilotního projektu prototypy modelu CITIGO s elektrickým pohonem postavené na základě stávajícího provedení koncernového sourozence Volkswagen e-up!. Deset vozů ŠKODA CITIGO E-PILOT s čistě bateriovým pohonem budou používat vybrané firmy, fleetoví zákazníci a státní instituce. Česká automobilka tak chce ještě před zahájením sériové výroby a uvedením finální podoby vozu získat konkrétní reakce a cenné podněty od budoucích zákazníků, kteří si vůz důkladně otestují v každodenním provozu. Senzory ve všech testovacích vozech budou zaznamenávat důležitá data, jako např. vnější teplotu a teplotu ve voze, zrychlení apod. Veškerá data budou automaticky přenášena do technického vývoje značky ŠKODA, kde se budou vyhodnocovat.Tak lze získat cenné informace o využití vozu. Kromě toho se dá také sledovat zatížení baterie v každodenním provozu nebo zatížení elektrické sítě při dobíjení. Luboš Vlček, šéf ŠKODA AUTO Česká republika, říká: „V roce 2019 vstoupí ŠKODA do éry elektromobility a do konce roku 2022 uvede deset elektrifikovaných modelů. Než se elektromobily dostanou do sériové výroby, chceme získat zpětnou vazbu od našich zákazníků. K tomu nám poslouží právě tato testovací flotila, která bude křižovat naše silnice v příštích několika měsících. V rámci projektu ŠKODA CITIGO E-PILOT budeme testovat řadu služeb, souvisejících s bateriovými elektromobily, abychom byli na konci letošního roku dokonale připraveni na zahájení předprodeje prvního sériově vyráběného elektrického vozu značky ŠKODA.“

Sériová výroba modelu CITIGO s ryze elektrickým pohonem bude zahájena v posledním čtvrtletí letošního roku. V příštích čtyřech letech rozjede ŠKODA AUTO největší investiční program v dosavadní historii podniku a investuje zhruba 2 miliardy eur do elektrifikace a digitalizace. Do konce roku 2022 představí automobilka více než 30 nových modelů, z nichž více než 10 bude zcela nebo částečně elektrifikovaných. Již od začátku roku 2020 budou všichni obchodní partneři značky ŠKODA v ČR disponovat v rámci svých provozoven a servisů dobíjecími stanicemi, čímž aktivně přispějí k výraznému rozšíření dobíjecí infrastruktury v jednotlivých regionech České republiky.

 
Publikováno: 16. 4. 2019 | Počet přečtení: 274