Insignia získala titul Automobil roku s pohonem všech kol

Díky svému vyspělému pohonu všech kol získal Opel Insignia prestižní titul Automobil roku s pohonem všech kol 2019 (All-Wheel Drive Car Of The Year 2019). Čtenáři německého časopisu Auto Bild Allrad zvolili vlajkovou loď automobilky vítězem kategorie automobilů do 40 000 Eur.

 

Opel tak zopakoval úspěch kompaktního SUV Mokka, který byl v minulosti dvakrát za sebou zvolený automobilem roku s pohonem všech kol. „Děkujeme dobře informovaným čtenářům magazínu Auto Bild Allrad za jejich ocenění,“ říká Christina Herzog, marketingová ředitelka automobilky Opel odpovědná za německý trh při slavnostním přebírání ocenění v Berlíně. „Insignia umožňuje aktivní jízdu a poskytuje nejvyšší bezpečnost především díky s vyspělému systému pohonu všech kol. Tento prestižní titul potvrzuje, že čtenáři a zákazníci to vidí stejně.“

Modely Opel Insignia, kterých se už prodalo více než milion, představují skvělou volbu pro rodiny i pro fleetové zákazníky. Aktuální generaci modelové řady Insignia tvoří limuzína Grand Sport, kombi Sports Tourer, kombi se zvýšenou světlou výškou a pohonem všech kol Country Tourer a špičkový sportovně laděný model GSi (spotřeba paliva podle NEDC modelu GSi s motorem 154 kW BiTurbo diesel a 8stupňovou automatickou převodovkou: Město 9,6 l/100 km, mimo město 5,6 l/100 km, kombinace 7,1 l/100 km, kombinované emise CO2 186-187 g/km; spotřeba paliva podle WLTP: Kombinovaná 7,4-7,8 l/100 km, kombinované emise CO2 193-204 g/km.

Sportovní podvozek Insignie GSi dovoluje mimořádně dynamickou jízdu. To je zásluha vynikající trakce, kterou garantuje vyspělý systém pohonu všech kol s funkcí vektorování točivého momentu. Tradiční diferenciál zadní nápravy je nahrazen dvojicí elektronicky ovládaných multilamelových spojek, které rozdělují točivý moment na zadní kola podle momentální jízdní situace.

Anketa „All-Wheel Drive Car Of The Year“ organizovaná skupinou Auto Bild hodnotí 10 kategorií vozidel. Odborníci sestaví seznam modelů, pro které potom hlasují čtenáři. Každý respondent má jeden hlas pro každou kategorii, hlasuje po internetu na stránkách www.autobild.de. O vítězi každé kategorie tak rozhodují pouze hlasy čtenářů.

 
Publikováno: 15. 4. 2019 | Počet přečtení: 176