Schunk

Stabilní investice do dopravní infrastruktury

Evropský parlament se dohodl s Komisí na návrhu financování projektů pro propojení Evropy (CEF – Connecting Europe Facility) jako součást dlouhodobého rozpočtu EU pro roky 2021–2027.

 
Cílem bude podpořit dopravní prostředky šetrnější k životnímu prostředí. Především jde o železnice, budování nabíjecí sítě pro elektromobily a pro vozy používající alternativní paliva. EU doufá, že stabilní investice do těchto oblastí jí pomůže v cestě za ambiciózním cílem k uhlíkové neutralitě a podpoře bezpečné, čisté a propojené mobility podle balíčků Clean Planet Proposal a Europe on the Move package.

„Nový CEF je srdcem evropské dopravy. Zaručí propojení, zrychlí dekarbonizaci a digitalizaci v evropské ekonomice a vytvoří synergii mezi dopravou, energetikou a digitální infrastrukturou,“ komentovala dohodu eurokomisařka pro dopravu Violeta Bulc. Její kolega pro energetiku, Miguel Caňete uvedl, že rozšíření projektů CEF umožní vybudování infrastruktury pro přechod na čistou energetiku a povede k větší integraci energetického trhu, možnosti většího podílu OZE a zvýšení bezpečnosti dodávek.

 
Publikováno: 12. 4. 2019 | Počet přečtení: 228