Nitra skf

Natuzzi vstupuje na český trh

Natuzzi Editions, výrobní řada italské luxusní značky Natuzzi, otevírá první prodejny v České republice. Na český trh přináší sedačky špičkového (přitom dostupného) italského designu. Za otevřením prodejen v Praze a Brně stojí mladý slovenský podnikatel Martin Duras, který již dříve sklízel úspěchy s vlastní značkou sedaček Phase.

 

Natuzzi Editions je mladším sourozencem světově proslulé značky Natuzzi Italia. Stejně jako ona nese jméno zakladatele Pasquala Natuzziho, který se díky své vášni pro řemeslo a design vypracoval ze začínajícího čalouníka na pozici světově uznávaného „krále sedaček“. První dílnu založil v roce 1956 a již v 70. letech se jeho jméno stalo synonymem špičkového italského designu. V 80. letech si odvážnými návrhy barevných kožených sedaček podmanil USA a dnes jeho Natuzzi Style Centrum spolupracuje s nejvýznamnějšími designéry z celého světa. Natuzzi věří, že kvalitní design patří do každého interiéru, a svou představou „demokratizace“ kvalitních sedaček spustil revoluci na nábytkářském trhu.

Ideu „demokratizace luxusu“ nyní Natuzzi posouvá ještě o kousek dál díky své řadě Natuzzi Editions. Jejich sedačky se rodí společně s nábytkem Natuzzi Italia v Natuzzi Style Centru. Díky využití postupů vyvinutých již pro Natuzzi Italia však mohou být sedačky Natuzzi Editions cenově dostupnější. Navíc se modulární pohovky přizpůsobují každému prostoru a možnosti jejich potahových materiálů zahrnují různé druhy kůží i textilií v nespočtu barev.

Otevření prodejny Natuzzi Editions popisuje Martin Duras jako splnění vlastního snu. „Na začátku budování značky Phase jsem hledal inspiraci na různých světových výstavách nábytku, kde jsem brzy natrefil i na značku Natuzzi Italia. Od prvního momentu mi bylo jasné, že Natuzzi je firma, která ve světě designu nábytku udává směr. Není se čemu divit, italská kultura má cit pro design a krásu zakódovaný ve své DNA. Od té chvíle byla značka Natuzzi mým ideálem.“

Otevření první prodejny Natuzzi Editions v České republice v Praze-Čestlicích se konalo souběžně s pobočkou v Brně. „Natuzzi Editions mě uchvátilo svým jednoduchým a přitom promyšleným designem. Fascinovalo mě využití technologií, které posouvají zážitek z prostého sezení o stupeň výš. Věřím, že tyto kvality čeští zákazníci ocení,“ řekl Martin Duras.

Více ZDE

 
Publikováno: 14. 3. 2019 | Počet přečtení: 1129