Nitra skf

Jeden z nejsilnějších elektrických vysokozdvižných vozíků

Společnost Jungheinrich představila na veletrhu LogiMAT novou řadu elektrických vozíků s protizávažím. Jde o vysoce výkonný elektrický vysokozdvižný vozík řady EFG 6, který dokáže převážet až 9 tunový náklad se středem břemene ve vzdálenosti 900 mm od čela vidlí. Je vhodný pro vnitřní i venkovní použití.

 
Jungheinrich již nabízí 5 řad vozíků EFG. S řadou EFG 6, představenou v letošním roce doplňuje své portfolio elektrických vozíků s protizávažím. Tato řada je speciálně navržena pro použití v oblasti skladování nápojů a stavebních materiálů nebo ve strojírenství. S nosností až 9 tun a středem břemene ve vzdálenosti 900 mm od čela vidlí bude Jungheinrich nyní nabízet jeden z nejvýkonnějších elektrických vysokozdvižných vozíků na intralogistickém trhu.

„Naše motto od teď bude: velký, větší, EFG. Řada EFG 6 přináší do skladů našich zákazníků vysoký výkon a maximální efektivitu a dokáže se vypořádat s těmi nejnáročnějšími úkoly,“ vysvětluje člen představenstva společnosti Jungheinrich pro marketingové a prodejní oddělení, Christian Erlach. „S 9 tunovou nosností definuje nové standardy.“

Nejvyšší výkon


Řada EFG 6 je vybavena jak špičkovou lithium-iontovou technologií, tak i prověřenou technologií olověných akumulátorů. Díky sofistikovanému konceptu pohonu se dvěma asynchronními pojezdovými motory a dvěma synchronními reluktančními zdvihacími motory přináší maximální výkon při minimální spotřebě. Ve snaze vyhovět požadavkům náročných zákazníků se řada 6 standardně dodává se servisním balíčkem drive&liftPLUS. Díky výkonné hydraulické jednotce tento vysokozdvižný vozík s protizávažím slibuje maximální výkon i s těžkými přídavnými zařízeními.

V řadě EFG 6 je celkem 14 různých modelů vozíků a tak nabízí nejširší portfolio v segmentu vysoce výkonných vysokozdvižných vozíků. Čtyři různé nosnosti 6–9 tun, dva středy břemene (600 a 900 mm od čela vidlí) a akumulátory s kapacitou 1240 Ah až 1548 Ah umožňují vozík přesně přizpůsobit požadavkům libovolného zákazníka. Standardní verze s dlouhým rozvorem absorbuje všechny nerovnosti a zajišťuje vysokou úroveň jízdního komfortu. Kompaktní verze jsou kratší a mají tak lepší manévrovatelnost než ostatní konkurenční vozíky na trhu.

Přínosy li-ion technologie

Používání moderní lithium-iontové technologie výrazně snižuje spotřebu energie ve srovnání s olověnými akumulátory. Díky možnosti průběžného nabíjení a bezúdržbovému provozu lze řadu EFG 6 s lithium-iontovými bateriemi používat téměř bez přestávky a zároveň mít neustále k dispozici plný výkon. To vše zaručuje velmi dlouhou životnost baterie.

Řada EFG 6 je nejlépe vybavena pro náročné venkovní použití. Proniká do oblastí, které byly dříve výhradní doménou vozíků se spalovacími motory. Kabina vozíku je plně klimatizovaná a unikátní boční pohyblivé sedadlo řidiče definuje nové standardy ergonomie.

Asistenční systém pro maximální bezpečnost

Rozsáhlá nabídka asistenčních systémů, jako addedVIEW a zoneCONTROL, je zárukou bezpečnosti. Díky asistenčnímu systému addedVIEW je zaručena viditelnost do všech stran. Obsluha může na svém displeji sledovat 360 stupňový obraz z celkem čtyř kamer. Tím je zajištěna větší bezpečnost a možnost pracovat ve stísněných prostorech. V prostorách skladu s výskytem vysokého nebezpečí zasahuje systém zoneCONTROL, který dává automaticky varovný signál obsluze.
 
Publikováno: 12. 3. 2019 | Počet přečtení: 215