Nitra skf

SuperSport může i na závodní dráhu

Společnost Goodyear uvádí na trh novou řadu tří vysoce výkonných pneumatik s označením Eagle F1 SuperSport, SuperSport R a SuperSport RS. V segmentu výkonných pneumatik využívá nejnovější technologie a směsi, které umožnily podstatné zlepšení brzdné dráhy a rychlosti na okruhu.

 

Pneumatiky Eagle F1 SuperSport vycházejí ze závodních zkušeností značky Goodyear a poskytují díky tomu vynikající úroveň přilnavosti a ovladatelnosti. Citlivé změny směru zajišťuje masivní uzavřený vnější dezén na rameni pneumatik; ovladatelnost pneumatik dále zlepšuje také jejich mimořádně tuhá bočnice, a to bez znatelnějšího omezení pohodlí při jízdě. Ačkoli primárně Goodyear nové pneumatiky vyvíjel pro podmínky suchého povrchu, inovativně pojal i jejich chování za mokra. K tomuto účelu využil kombinaci různých směsí s rozložením ve tvaru U: zatímco vnější část běhounu je tvořena směsí optimalizovanou na provoz na suchém povrchu, bloky ve střední části pneumatiky jsou vyrobeny ze směsi vyladěné na podmínky mokré vozovky. Díky tomu mohou řidiči pořádně dupnout na plyn v zatáčkách na suché vozovce, a přitom mít stále spoleh na výjimečnou brzdnou účinnost pneumatik na mokru.

Celkem 25 skladových položek Eagle F1 SuperSport s průměrem od 18 do 21 palců, šířkou 205 až 305 mm a bočním profilem 45 až 30 Goodyear bude uvádět na trh od února a do konce března. Tato pneumatika je určena pro silnější hatchbacky typu VW Golf GTI, silné sedany včetně BMW M3 a Mercedes-AMG C63 a standardní supersportovní vozy jako Porsche 911 Turbo.

Druhý typ Eagle F1 SuperSport R přináší ještě větší přilnavost a přesnost řízení na dráze i mimo ni. Ke zvýšení přilnavosti přispěla směs s vysokým koeficientem tření, která poskytuje výjimečný záběr na suchém povrchu. Vynikající stabilitu v zatáčkách zajišťují spojníky ve vnitřních drážkách běhounu, které omezují deformaci bloků běhounu působením extrémních sil v zatáčkách. Přesnost řízení a zpětnou vazbu zlepšuje optimalizace jízdní stopy a následné rovnoměrnější rozložení tlaku v pneumatice. Jsou určeny hlavně pro modely typu VW Golf Club sport, BMW M4 CS a Porsche 911 GT3.

Třetí novinka Eagle F1 SuperSport RS má ze všech pneumatik značky Goodyear zatím nejzávodnější charakter. Jejich konstrukce je předurčuje pro zdolávání rekordů na závodní dráze, nadále však zůstávají použitelné i pro jízdu po silnici. Vysoce specializovaná sportovní směs jim zajišťuje vrcholnou přilnavost a výkonnost na suchém povrchu. Goodyear je ve dvou rozměrech - 265/35 ZR20 a 325/30 ZR21 - uvede na trh během března.

 
Publikováno: 12. 3. 2019 | Počet přečtení: 222