Schunk

Chytrý telefon i tablet složený v jedno

Samsung představil zcela novou kategorii mobilních zařízení: očekávaný Galaxy Fold s prvním dynamickým displejem AMOLED Infinity Flex na světě, a doposud nejflexibilnějším 6kamerovým fotoaparátem – to vše v jednom revolučním zařízení.

 

Nový ohebný smartphpone Galaxy Fold je vybaven vůbec prvním 7,3palcovým displejem Infinity Flex na světě, který umožňuje složit přístroj do kompaktních rozměrů s displejem na vnější straně. „Samsung dnes píše novou kapitolu v historii mobilních inovací a je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení, která díky displeji Infinity Flex otevírá cestu dosud nevídaným možnostem. Vytvořili jsme prémiové skládací zařízení pro ty, kdo chtějí překročit omezení běžných chytrých telefonů,“ uvedl DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics.

Přístroj, který je výsledkem více než osmiletého vývoje, umožňuje dělat věci, jaké by s běžným telefonem nebyly možné. Vnitřní displej díky použití nových materiálů není jen ohebný, ale lze ho úplně přehnout. Kompaktní zařízení tak lze rozložením proměnit v chytrý telefon s doposud největším displejem, jaký Samsung u smartphonů nabídl.

Unikátní uživatelské rozhraní vytvořené speciálně pro Galaxy Fold nabízí nové způsoby, jak z telefonu dostat naprosté maximum a intuitivně přecházet mezi vnějším a hlavním displejem. Zařízení se dokáže proměňovat a nabídnout takovou obrazovku, jaká je v daný okamžik potřeba - pro čtení a posílání zpráv, hry či sledování obsahu ve vyšší kvalitě na velkém mobilním AMOLED displeji.

Po zavření a opětovném otevření přístroje se aplikace automaticky zobrazí ve stavu, v jakém jej uživatel opustil. Čtečka otisků prstů je umístěna na straně, kde se přirozeně opírá palec, což umožňuje snadné odemknutí přístroje.

Galaxy Fold je navržen pro nejnáročnější a nejintenzivnější použití, tj. činnosti, které vyžadují vysoký výkon, proto je vybaven výkonným hardwarem, který tyto úkoly bez problémů zvládne. Výrobce osadil novinku vysoce výkonnou čipovou sadou AP nové generace a 12 GB RAM s výkonem blížícím se osobním počítačům, takže přístroj zvládá hladce i současné spuštění tří aplikací na hlavním displeji a např. během videohovoru umožní používat další aplikace. Samsung spolupracoval se společností Google a s komunitou vývojářů aplikací pro Android, aby aplikace a služby mohly být k dispozici i v uživatelském prostředí Galaxy Fold.

Přístroj nabízí speciálně navržený sofistikovaný systém se dvěma bateriemi a je také po připojení k běžné nabíječce schopen nabíjet současně sám sebe a prostřednictvím technologie Wireless PowerShare i druhé zařízení. Výrobce poukazuje i na dosud nejvšestrannější fotoaparát se šesti objektivy – tři jsou umístěny vzadu, dva na vnitřní straně a jeden na vnější – což činí soustavu obrazových snímačů mimořádně flexibilní, takže podle výrobce nezáleží na tom, jak uživatel přístroj drží nebo složí: fotoaparát bude vždy připraven zachytit aktuální scénu.

 
Publikováno: 21. 2. 2019 | Počet přečtení: 327