Schunk

Formetal uvádí novinku - automatickou linku na příčné a podélné dělení plechů

Jde o novou generaci unikátní linky SLINET SI 1275 na příčné a podélné dělení svitků plechů od renomovaného německého výrobce ASCO Machines. Její hlavní inovací je dynamický systém skladování svitků.

 

Systém skladování svitků umožňuje automaticky zakládat plechy do rovnačky a dělicí jednotka je až pro 25 svitků plechu. Hlavní průmyslovou inovací je dynamický systém skladování svitků, který se liší od všech stávajících systémů na trhu. Ukázku lze nalézt na názorném videu ZDE.

Úložný systém funguje dynamicky

Ve standardním provedení je systém připraven pro osm dvoutunových svitků. Rozdíl je v tom, že úložný systém SLINET nefunguje s fixními stanicemi pro každý svitek. Úložný systém funguje dynamicky.

Použitím jednotlivých vnějších průměrů každého svitku úložný systém neumisťuje svitky do pevné stanice, nýbrž automaticky optimalizuje prostor. Na stejném prostoru tak lze uložit až 10 svitků. Každá osa svitku má jedinečné ID. V závislosti na zbývajícím vnějším průměru každého svitku mohou být osy umístěny velmi blízko sebe, čímž se vytvoří další prostor. Systém lze flexibilně rozšířit na požadované požadavky.

Skladovací systém je poháněn vysoce přesným servomotorem, který pracuje plně elektricky. S paralelním ovládáním několika os a servotechnologií lze provádět různá polohování současně. To zajišťuje vysoce dynamické pohyby linky.

Jednotka dělení

Podélné dělení je prováděno až osmy páry nožů, které se nastavují plně automaticky, zcela bez manuálního zásahu obsluhy. Inovativní upínací systém zajišťuje precizní a pevné umístění nožů. Názornou video ukázku naleznete ZDE.

Příčné dělení je rovněž prováděno pomocí kotoučových nožů. Řez však není prováděn ze shora, jak je obvyklé. Průmyslová inovace SLINET umožňuje příčný řez zdola nahoru, čímž odstraňuje škrábance, ke kterým dochází během manipulace s materiálem.

Z praxe lze doporučit zařadit do konfigurace rovněž inovativní systém sekčního řezání, který nově umožňuje pokles příčných nůžek a vytvoří tak vedle sebe pásy libovolné šířky bez vzniku zbytečného odpadu. Tuto unikátní linku dodává na českém trhu společnost Formetal s.r.o.

Bližší informace o produktech naleznete ZDE.

 
Publikováno: 18. 2. 2019 | Počet přečtení: 375