Schunk

SWCSummit láká české startupy

Už jen necelé dva týdny se mohou české startupy hlásit do evropského finále světové soutěže Startup World Cup, která se odehraje v rámci konference SWCSummit v pražském Kongresovém centru. Přihlášky do soutěže organizátoři přijímají do 20. února.

 
Startupy se budou moci nejen utkat o investici 500 tisíc amerických dolarů a titul mistra Evropy, ale zároveň uvidí vystoupení jednoho z prvních marketérů společnosti Apple Johna Rizzoa, který mj. řídil marketing v Applu v dobách, kdy firma sklízela slávu s prvním Macintoshem, a řadu dalších osobností.

„Účast na SWCSummit je pro startupy obrovskou příležitostí hned v několika směrech. Zaprvé je zde šance získat investici půl milionu dolarů, pozvednout nad hlavu evropský titul a okamžitě si zajistit postup do celosvětového finále, kde je možné vyhrát další milion dolarů v investicích. Konference ovšem přinese také řadu vystoupení businessových hvězd, a mimo to bude na akci přítomna řada angel investorů a spousta dalších inovátorů ze všech koutů Evropy, všichni připravení k čilému networkingu a hledání nových příležitostí,” uvádí Václav Pavlečka, CEO společnosti Air Ventures, která SWCSummit spolupořádá.

„Evropa v minulosti bývala naprosto neotřesitelnou kolébkou inovací, ale poslední dobou se tento historický úděl stále více přesouvá do Silicon Valley. Podle nás je přitom v Evropě stále obrovský potenciál – a SWCSummit by měl proto být mimo jiné příležitostí ke zrodu nových propojení, investicí a nápadů, které mohou starý kontinent opět dostat na pozici světové inovátorské jedničky, která mu právem náleží,” říká Vít Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, který je druhým spolupořadatelem akce.

Organizátoři očekávají účast přes 350 startupů z desítek zemí, jež se mohou hlásit na stránce konference www.swcsummit.com. Akce bude rozdělena na několik speciálních zón určených pro startupy, inovátory z korporací, investory a široké publikum. Na konferenci návštěvníci využijí mobilní aplikaci, která umožní networking a matchmaking.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox, která vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě.

Vítězové regionálních kol budou se svými projekty bojovat ve velkém finále přímo v Silicon Valley o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z průmyslové sféry a globálních korporací jako je Tesla, SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, i zakladatelé nadějných startupů jako Kiwi.com apod.
 
Publikováno: 11. 2. 2019 | Počet přečtení: 345