Schunk

Auto Palace investoval do modernizace

S cílem zajistit stabilitu a konkurenceschopnost na náročném automobilovém trhu investovala společnost Auto Palace Spořilov v loňském roce do výrazné modernizace vybraných provozů. Například pracoviště nové lakovny přišlo na téměř deset milionů korun.

 

Protože technologie lakování vozů obecně prochází poměrně rychlým vývojem, bylo nutné technologicky zásadně obměnit dosavadní pracoviště. „Věděli jsme, že pokud chceme držet trendy v tomto oboru, musí přijít na řadu výrazná modernizace technologie lakovny, a především pak samotných stříkacích kabin včetně přípravných stání. Hlavním kritériem bylo zrychlení celého procesu lakování vozů i samostatných dílů s důrazem na ekologii a úsporu energetických nákladů. Dnes mohu říci, že nám tento záměr vyšel,“ hodnotí modernizaci lakovny v závěru minulého roku Tomáš Mondek, vedoucí karosárny a lakovny v Auto Palace Spořilov.

S investicí přibližně 10 milionů korun byla za dva měsíce provedena instalace třech zcela nových kabin, díky spolupráci s odbornou dodavatelskou firmou Interaction. V zájmu maximální variability při lakování celých vozů, ale i tzv. smart oprav, byla zvolena varianta dvou plnohodnotných stříkacích kabin USI ITALIA CHRONOTECH DYNAMIC a jedné modulové kabiny POLIN-AC, která umožňuje speciální roletou rozdělení pracovního prostoru na dva samostatné celky pro případy drobných oprav s odlišným barevným odstínem. To vše při minimální spotřebě energie. Tato modulová technologie je vzhledem ke své specializaci jediná nejen v ČR, ale i v celé Evropě. Při modernizaci bylo myšleno i na možnost opravy laku nejen osobních, ale i dodávkových vozů.

Nedílnou součástí modernizace lakovny na pražském Spořilově byla rovněž instalace pěti nových přípravných pracovišť s výhřevem, která jsou v modulární funkci využívány např. pro nanášení tmelů a plničů před finálním nástřikem.

„Na všech pracovištích se dodržují požadované ekologické normy materiálů a stejně tak i přísné hygienické limity, což dělá z lakovny v jistém slova smyslu laboratoř. Modernizací naší lakovny jsme vytvořili takové podmínky pro naše zaměstnance, které nyní odpovídají světovému standardu v tomto oboru. Zkrátka ale nepřijdou ani naši zákazníci. Vedle vyšší úrovně kvality lakování nabízíme nyní také výrazné zkrácení času opravy, v některých případech i v řádu několika dnů,“ zdůraznil výhody nové technologie Tomáš Mondek.

Převede-li se celková úspora lakovny do řeči čísel, dochází zde ke snížení spotřeby plynu v porovnání s původní technologií až o 50 %, a stejně tak ke snížení spotřeby el. energie ve výši 20 %. Výrazné navýšení produktivity práce spojené s vyšší průchodností nové lakovny v Auto Palace Spořilov pak reprezentuje zkrácení času pro nástřik a sušení až o plných 35 %.

V rámci zmíněných investic do modernizace provozů na Spořilově byla zároveň instalována zcela nová rámová velkokapacitní myčka vozů a posílena kapacita servisních stání, včetně třech nových PDI stanovišť pro přípravu vozů před vlastním prodejem. Zaměstnancům by měl v práci pomoci i nový skladový regálový systém a nová vysoce účinná ventilace. Vyšší efektivitu a kvalitu ve styku se zákazníkem poté představuje nový automat pro příjem hotovostních plateb umístěný přímo v prodejním showroomu na pražském Spořilově. Celková výše investic do modernizace Auto Palace Spořilov dosáhla loni 20 milionů Kč.

 
Publikováno: 7. 2. 2019 | Počet přečtení: 349