Extrémně širokoúhlý zoom objektiv NIKKOR Z

Společnost Nikon doplnila do svých nových objektivů řady S s obrazovým polem ve formátu FX určených pro fotoaparáty mirorless NikonZ objektiv NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem a zasouvacím tubusem se může pochlubit kompaktním provedením a plochým předním členem.

 

Novinka rozšiřuje kreativní možnosti fotografů s fotoaparáty řady Nikon Z. Jde o první extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem s plochým předním členem s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Díky svému jedinečnému provedení na něm lze používat 82mm filtry a obejde se bez neforemných držáků filtrů. Fotografové získají lepší kontrolu a kreativní svobodu při fotografování krajiny, městského prostředí, architektury nebo interiérů či natáčení filmů.

Protože se tento objektiv vyznačuje kompaktním provedením, mechanismem teleskopického tubusu objektivu a kvalitním utěsněním proti povětrnostním vlivům, lze se s ním rovnou vypravit na cesty. Nové složení optických členů objektivu NIKKOR Z a rychlá komunikace mezi objektivem a fotoaparátem zajistí, aby docházelo k minimálnímu zkreslení, které bývá s fotografováním širokoúhlými objektivy často spojované. Objektiv je mimořádně ostrý. Stálá světelnost f/4 se při natáčení filmů postará o plynulé přechody mezi ostrým denním světlem a potemnělými interiéry.

Souhrn klíčových vlastností

Umožňuje montáž filtru: První extrémně širokoúhlý objektiv s obrazovým polem ve formátu kinofilmu umožňuje používat 82mm filtry bez rozměrných držáků.

NIKKOR Z: Protože je tento objektiv navržený pro bajonet Nikon Z s velkým průměrem, dokáže v celém obrazovém poli zachytit víc světla.

Řada S: Optická konstrukce odhalí skryté dimenze. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat. Plynulý a bezhlučný kombinovaný zaostřovací systém.

Přizpůsobitelný příkazový kroužek: Lze jej využít k ručnímu zaostřování (výchozí možnost), regulaci clony (což se skvělé hodí u clonových přechodů při nahrávání videa) nebo ke korekci expozice.

Skvělý na natáčení filmů: bezhlučné nastavení clony. Minimalizovány jsou změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování a změny zaostření při zoomování.

Kompaktní a chráněný: Díky mechanismu teleskopického tubusu zabírá tento objektiv při transportu minimum místa. Důkladné utěsnění chrání objektiv před prachem a vlhkostí.

 
Publikováno: 9. 1. 2019 | Počet přečtení: 368