V Horních Počernicích vniká továrna pro japonské strojaře

Japonský výrobce strojírenských součástek Advanex rozšíří svou výrobu do České republiky. Zázemí mu poskytne jeden z největších logistických parků u nás, P3 Prague Horní Počernice. Výstavba haly na míru již byla zahájena v závěru minulého roku a její dokončení se předpokládá letos na jaře.

 
Advanex se specializuje na precizní součástky, které mají využití napříč různými odvětvími včetně automobilového průmyslu, letectví, zdravotnictví a farmacie. Na ploše 7300 m2 firma umístí lehkou výrobu s nejmodernějším strojním vybavením a výrobními linkami. Součástí haly budou i dvě patra kancelářských prostor. Haly pro lehkou výrobu mají svá specifika, např. podlahu s větší nosností, větší počet světlíků nebo lepší rekuperaci vzduchu.

„Nové působiště v České republice je součástí naší globální strategie rozvoje v rámci kontinentální Evropy,“ uvedl Ian Beardsmore, výkonný ředitel společnosti Advanex Czech Republic. Firma bude pro počernickou továrnu nabírat zaměstnance jak na administrativní pozice, tak na specializovanou práci seřizovačů strojů a operátorů. V příštích pěti letech plánuje v Česku proinvestovat 5 mil. euro.
 
Publikováno: 9. 1. 2019 | Počet přečtení: 408