Schunk

Koncern bude přemísťovat výroby modelů

Automobilový koncern Volkswagen přesune od roku 2023 výrobu vozů rodiny Passat z Německého Emdenu do závodu Škody v Kvasinách na Rychnovsku. Budou se vyrábět spolu s modely Škoda Superb a Škoda Kodiaq.

 

Výroba modelů Škoda Karoq a Seat Ateca se má přesunout z Kvasin do továrny pro více značek ve východní Evropě. Tyto údaje uvedl šéf Volkswagenu Herbert Diess s tím, že lokaci nové továrny koncern vybírá. Podle dosavadních informací připadá v úvahu Bulharsko, Rumunsko nebo Turecko. Přesun koncern zdůvodnil mj. tím, že kapacity v mladoboleslavské továrně už nestačí a na českém trhu se potýká s nedostatkem volných pracovních sil, a navíc jsou pracovníci v Česku dražší než ve Východní Evropě.

Podle Herberta Diesse se VW chystá na „velkou ofenzívu” ve výrobě elektromobilů, což bude znamenat tlak na větší efektivitu a ziskovost koncernu, aby byl v budoucnu konkurenceschopný. Řešením má být i vznik více továren pro výrobu vozů různých značek koncernu. Změny výrobních míst jsou proto už také součástí nového plánu, který je zaměřen hlavně na výrobu elektromobilů. Ty se budou vyrábět v německých závodech v Emdenu (uvolněné výrobní kapacity po odsunutém Passatu), Hannoveru a Cvikově. V Cvikově hodlá VW zahájit produkci elektromobilů již příští rok a v Emdenu a Hannoveru v roce 2022.

 
Publikováno: 5. 12. 2018 | Počet přečtení: 354